Przegląd remontów w dzielnicach (23-29.09)

Końcówka września, a drogowcy nadal bardzo aktywni. Jesień i zima z uwagi na dotację igrzyskową upłynie w mieście pod znakiem sporej liczby prac.

Dzielnica II – Grzegórzki

W dzielnicy, wczoraj drogowcy ruszyli z modernizacją ul. Na Szaniec. Prace toczą się na odcinku od parkingu na ul. Ofiar Dąbia do ul. Widok – w pierwszej kolejności prace brukarskie na wybranych odcinkach, następnie wymiana nawierzchni. W czasie prac brukarskich (pierwszy etap – od parkingu do ul. Widok strona prawa, drugi etap – od parkingu do ul. Widok strona lewa) jezdnia jednostronnie zwężona – ruch pojazdów zachowany, ograniczenia w parkowaniu. W trakcie wymiany nawierzchni – ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów. Prace potrwają do połowy października br., a ich koszt to ok. 700 tys. zł.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

W czwartek, 29 września br. rozpocznie się modernizacja ul. Łukasiewicza – od Olszyny do Chrobrego – szczegóły podamy w osobnym komunikacie. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy trwa modernizacja ul. Doktora Twardego – szczegóły w komunikacie Modernizacja ul. Doktora Twardego.

 

Dzielnica VI – Bronowice

Od poniedziałku ekipy ruszą z pracami na ul. Pasternik – więcej w komunikacie Od poniedziałku prace na ul. Pasternik.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Trwają prace na ul. Orlej – szczegóły w komunikacie Ruszyła modernizacja pozostałego fragmentu ul. Orlej.

 

Dzielnica VIII – Dębniki

Drogowcy ruszyli z modernizacją parkingu na ul. Kobierzyńskiej (od nr 62 do 68). Prace w ramach Programu budowy parkingów lokalnych. W związku z robotami głównie ograniczenia związane z parkowaniem pojazdów. Roboty potrwają do końca października br., a ich koszt to ok. 600 tys. zł.

Z kolei na ul. Kobierzyńskiej (od Kapelanka do Grota-Roweckiego) realizowane są aktualnie prace bitumiczne. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu – ruch jednokierunkowy, który wykonawca zmienia w zależności od strony na której realizuje roboty. Dziś zakończy frezowanie, a nowa nawierzchnia będzie układna w przyszłym tygodniu. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica X – Swoszowice

W dzielnicy trwają prace na ul. Jugowickiej. W przyszłym tygodniu (od 28 września br.) nocami ruszą roboty związane z wymianą nawierzchni. Prace będą realizowane odcinkowo, przy połówkowym zajęciu jezdni. Ruch będzie sterowany ręcznie. Przystanki autobusowe znajdujące się w obrębie prac zostaną przeniesione w tymczasowe lokalizacje.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

W dzielnicy, w środę, 28 sierpnia ruszy modernizacja ul. Sucharskiego. Pracami objęty będzie odcinek od Złocieniowej w kierunku Szkoły Podstawowej nr 124. W pierwszej kolejności roboty brukarskie – lokalne zawężania jezdni, potem wymiana nawierzchni.

Prace potrwają do połowy grudnia br., a ich koszt to ok. 2,5 mln zł.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XIII – Podgórze

Ekipy pracują obecnie w rejonie ul. Kamieńskiego – do końca września realizowane będą prace brukarskie. Pierwsza połowa października upłynie drogowcom na wymianie nawierzchni. Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XIV – Czyżyny

Wczoraj rozpoczął się remont chodnika na ul. Ciepłowniczej (kontynuacja prac, w kierunku ul. Nowohuckiej) – obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do połowy października br., a ich koszt to ok. 60 tys. zł.

W weekend wymiana nawierzchni na węźle im. L. Rayskiego (wiadukt nad ul. I. Stella-Sawickiego) – szczegóły w komunikacie Poprawa nawierzchni na węźle drogowym Rayskiego.

 

Dzielnica XVI – Bieńczyce

W przyszłym tygodniu drogowcy zajmą się wymianą nawierzchni na ul. Kocmyrzowskiej. Będą działać w cieniu prac torowców – więcej w komunikacie Zamknięcie fragmentu ul. Obrońców Krzyża.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

DRUKUJ
POBIERZ