Zadzwoń

Centrala

12 616 7000

Całodobowy numer interwencyjny

12 616 7555

Zgłoś awarię


Prześlij kopię na moją pocztę.

Informacja o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych


Korespondencję ogólną, wnioski pozostałe należy kierować na adres: sekretariat@zdmk.krakow.pl

O Nas

Zdjęcie O Nas

 

 

 

 

 

Drogi pomagają w tworzeniu więzi między ludźmi, umożliwiają budowę wspólnoty lokalnej. Naszą codzienną pracą staramy się poprawiać komfort życia mieszkańców, dbając o wysoką jakość infrastruktury drogowej. To jest nasz wkład w budowę marki Krakowa, atrakcyjnego i bezpiecznego miejsca do życia.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy jednostką budżetową Gminy Miejskiej Kraków, która dba o drogi, torowiska, obiekty mostowe i oświetlenie. Zarządzamy również Obszarem Płatnego Parkowania. W naszych działaniach staramy się być możliwie blisko mieszkańców, wsłuchując się w ich potrzeby. Tworzymy zgrany zespół ludzi, którzy swoją pracę wykonują z zaangażowaniem.

 

 

 

 

Na co dzień kontrolujemy drogi (w tym: chodniki, drogi dla rowerów), torowiska, oświetlenie, oznakowanie, obiekty mostowe (w tym: mosty, wiadukty, tunele, przejścia podziemne, estakady, kładki, windy) oraz pas drogowy, by zapewnić bezpieczeństwo korzystania z nich.

 

Do naszych kompetencji należy również projektowanie i budowanie nowych układów drogowych oraz torowych. Remontujemy i przebudowujemy drogi oraz torowiska wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

 

 

 

Czym się kierujemy?

 

Kluczowe jest dla nas zabezpieczenie potrzeb wszystkich uczestników ruchu drogowego. Główny cel to bezpieczna infrastruktura drogowa, powstająca w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Tworząc ją współpracujemy z ekspertami z różnych dziedzin, starając się stosować najnowocześniejsze technologie.

 

Doceniamy zaangażowanie oraz pomysły pracowników. Jesteśmy jednostką miejską, która wciela w życie wartości takie jak: profesjonalizm i jakość, współpraca i odpowiedzialność, zaufanie i uczciwość, rozwój i pasja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naszym priorytetem jest dobry kontakt z mieszkańcami, podążamy za ich zmieniającymi się oczekiwaniami. Dążymy do pogłębiania dialogu z nimi, opierając go na dwóch filarach: konsultacjach społecznych i działaniach informacyjnych.