Zamknięcie fragmentu ul. Obrońców Krzyża

Pod koniec lipca br. rozpoczęliśmy naprawę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kocmyrzowskiej – od przystanku “Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego” do przystanku “Wańkowicza”. W związku z postępem prac, od poniedziałku, 26 września – wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

W najbliższy poniedziałek, zamknięty zostanie przejazd przez tarczę skrzyżowania ul. Obrońców Krzyża z ul. Kocmyrzowską. Kierowcy będą korzystać z objazdów do ul. Obrońców Krzyża i Żeromskiego: w stronę centrum miasta przez rondo Kocmyrzowskie; od centrum miasta zawrotka na skrzyżowaniu z ul. Bulwarową – Cienistą. Sygnalizacja na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Będą obowiązywać zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

W trakcie zamknięcia wymienione zostanie torowisko tramwajowe w obrębie przejazdu drogowego. Zostaną tam zastosowane prefabrykowane płyty betonowe, co pozwoli wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni na przejeździe. Roboty w tym miejscu potrwają do niedzieli, 2 października br. Całość prac torowych na ul. Kocmyrzowskiej zakończy się w grudniu br., a ich koszt to ok. 19,5 mln zł.

Czas zamknięcia skrzyżowania wykorzystają ekipy drogowe – przeprowadzą wymianę nawierzchni na ul. Kocmyrzowskiej w cieniu prac torowych. Modernizacja Kocmyrzowskiej – zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

DRUKUJ
POBIERZ