Poprawa nawierzchni na węźle drogowym Rayskiego

W najbliższy weekend drogowcy zajmą się wymianą sfatygowanej nawierzchni na węźle drogowym im. gen. Ludomiła Rayskiego (wiadukt nad ul. I. Stella-Sawickiego). W trakcie prac obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Prace modernizacyjne na węźle im. Rayskiego będą realizowane od soboty, 24 września od godz. 24, do poniedziałku, 26 września do godz. 4.30:

  • w pierwszym etapie zamknięte zostaną lewoskręty na węźle oraz wewnętrzne pasy na wprost. Wyznaczone w terenie zostaną trasy objazdowe dla: kierunku rondo Czyżyńskie; kierunku rondo Mogilskie – ul. Wiślicka; kierunku ul. Stella-Sawickiego – ul. Medweckiego; kierunku ul. Nowohucka – ul. Medweckiego; ul. Nowohucka – ul. Mogilska.
  • w drugim etapie zamknięte zostaną lewoskręty na węźle oraz wewnętrzne pasy na wprost oraz lewoskręt z al. Jana Pawła II w ul. Stella-Sawickiego. Wyznaczone w terenie zostaną trasy objazdowe dla: kierunku rondo Czyżyńskie – rondo Dywizjonu 308; kierunku rondo Mogilskie – ul. Wiślicka; kierunku ul. Nowohucka – ul. Medweckiego; ul. Nowohucka – ul. Mogilska. 

W trakcie każdego z etapów dostępne będą przejazdy: pod węzłem w ciągu ulic Stella-Sawickiego i Nowohuckiej, na wprost w ciągu al. Jana Pawła II (po jednym pasie w każdym kierunku). Będzie możliwość zawrócenia na rondzie Czyżyńskim i na skrzyżowaniu z ul. Markowskiego.

Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

DRUKUJ
POBIERZ