Przegląd remontów w dzielnicach (05-11.08)

Prace są realizowane w wielu miejscach w mieście. Drogowcy chcą maksymalnie wykorzystać okres wakacyjny.

Dzielnica IV – Krowodrza
W dzielnicy trwają prace na wybranych fragmentach Alei Trzech Wieszczów. Nocne roboty na al. Słowackiego nieco się przedłużą, potrwają do końca przyszłego tygodnia. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.
Dzielnica VI – Bronowice
W dzielnicy 9 sierpnia (wtorek) ruszą prace na al. Krasińskiego. Drogowcy będą pracować nocami (od ok. 21:00), w pierwszej kolejności zajmą się wymianą krawężnika od Focha do Dunin-Wąsowicza (po stronie kina). Później prace bitumiczne – odcinkowe zamknięcia, przejezdność zachowana. Prace potrwają do końca sierpnia br., a ich  koszt to ok. 550 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.
Dzielnica VII – Zwierzyniec
W dzielnicy drogowcy działają na ul. Olszanickiej – szczegóły w komunikacie Przegląd remontów w dzielnicach (08-14.07. W przyszłym tygodniu realizowane będą roboty bitumiczne  – wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.
W czwartek, 11 sierpnia ruszą z pracami na ul. Orlej. Nową nawierzchnię zyska odcinek od Księcia Józefa do Wolskiego. Zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu –  ulica zostanie zamknięta, dla pojazdów wyznaczone objazdy. Praca potrwają do końca miesiąca, a ich koszt to ok. 1,5 mln zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników
Dzielnica VIII – Dębniki
W dzielnicy na ul. Kobierzyńskiej (szczegóły w komunikacie Przed nami prace na Wawelskiej, Kazimierza Wielkiego, Kobierzyńskiej), na odcinku od Grota-Roweckiego do Rostworowskiego ekipy zajmą się wymianą nawierzchni jezdni. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu – ruch jednokierunkowy od Grota-Roweckiego w kierunku Rostworowskiego. Roboty potrwają do piątku (12 sierpnia). Po 22 sierpnia z kolei planowane są roboty bitumiczne na ul. Kobierzyńskiej – na odcinku od Rostworowskiego do Zalesie.
Dzielnica X – Swoszowice
Trwa modernizacja ul. Zakopiańskiej na odcinku od Kąpielowej do Zawiłej – szczegóły w komunikacie Kolejny etap prac na Zakopiańskiej.
Dzielnica XIII – Podgórze
8 sierpnia br. drogowcy ruszą z pracami na ul. Henryka Kamieńskiego i tarczy ronda Matecznego. Szczegóły w komunikacie Od 8 sierpnia prace na Kamieńskiego oraz tarczy ronda Matecznego.
Dzielnica XIV – Czyżyny
Drogowcy odnowią nawierzchnię jezdni na ul. Sołtysowskiej – na odcinku od ul. Podbipięty do ronda Centralna-Sołtysowska. Roboty rozpoczną się w sobotę, 6 sierpnia (ok. godz. 5:00). W dniach 6-7 sierpnia będą działać całodobowo, później w tygodniu nocami (w godz. od 22.00 do 5.00) – w ciągu dnia ruch dwukierunkowy.

W trakcie robót, tych w weekend oraz nocami obowiązywał będzie:

  • ruch jednokierunkowy dla kierowców (w stronę ul. Podbipięty),
  • ruch dwukierunkowy dla pojazdów komunikacji miejskiej,
  • objazd wyznaczony ul. Ciepłowniczą.

Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą prace na ul. Sołtysowskiej zakończą się 12 sierpnia (piątek). Koszt robót to ok. 2,2 mln zł. Zadanie  w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ