Przegląd remontów w dzielnicach (08-14.07)

Przyglądamy się drogowcom – sprawdzamy jak wykorzystują dobre warunki pogodowe i gdzie naprawiają kolejne zniszczone fragmenty ulic tak aby poprawić komfort poruszania się mieszkańców.

Dzielnica V – Krowodrza

Drogowcy szykują się do prac na fragmentach al. Mickiewicza. Wkrótce podamy szczegóły dotyczące zaplanowanych robót. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Roboty toczą się na fragmencie ul. Królowej Jadwigi i ul. Junackiej – szczegóły TUTAJ. W dniach od 11 do 15 lipca br. drogowcy ruszą z pracami związanymi z wymianą nawierzchni na ul. Królowej Jadwigi.

W poniedziałek, 11 lipca br. rozpocznie się modernizacja ul. Rzepichy – szczegóły TUTAJ.

Z kolei w czwartek, 14 lipca br. drogowcy pojawią się na ul. Olszanickiej. Pracami objęty będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej do ronda (ul. Chełmska i Podłużna). Przez pierwsze trzy tygodnie prace brukarskie na chodniku po stronie północnej – od końca przystanku „Chełm” w kierunku ul. Insurekcji Kościuszkowskiej – ruch wahadłowy na odcinkach ok. 150 m (ręczne kierowanie ruchem). W dalszym etapie wymiana nawierzchni. Prace potrwają do końca sierpnia br., a ich koszt to ok. 2,2 mln zł.

Zadanie realizujemy z Programu modernizacji dróg i chodników, który jest dofinansowany z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica VIII – Dębniki

We wtorek, 12 lipca ruszy modernizacja ul. Dębowej. Nowa nawierzchnia i krawężniki pojawią się na odcinku od Konfederackiej do Szwedzkiej. Lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają do końca lipca br., a ich koszt to ok. 387 tys. zł.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników, który jest dofinansowany z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Dzielnica X – Swoszowice

Trwają prace na ul. Kuryłowicza – szczegóły TUTAJ.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

18 lipca planowane są roboty na ul. Półłanki. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

 

Dzielnica XVI – Bieńczyce

W poniedziałek, 11 lipca ruszą prace na ul. Andegaweńskiej (od os. Kazimierzowskiego 29 do ul. Łokietkówny). W związku z pracami lokalne zmiany w organizacji ruchu. Remont potrwa dwa tygodnie, a jego koszt to ok. 270 tys. zł.

W środę, 13 lipca drogowcy pojawią sią na ul. Gustawa Pokrzywki – modernizacja miejsc postojowych na os. Niepodległości od budynku nr 11 do 14. Prace zakończą się w połowie sierpnia br., a ich koszt to ok. 170 tys. zł.  W trakcie robót ograniczenia w parkowaniu.

Z kolei 18 lipca (poniedziałek) ruszą prace na ul. Spytka z Melsztyna. Drogowcy będą pracować na os. Kazimierzowskim – modernizacja parkingu po zachodniej części ul. Spytka z Melsztyna od budynku 12 do 15 oraz przed budynkiem nr 7 – w tym czasie ograniczenia w parkowaniu. Nawierzchnia jezdni zostanie wymieniona od ul. Andegaweńskiej łącznie z tą przed budynkiem nr 7 – w czasie tych robót ruch wahadłowy. Koszt prac to ok. 900 tys. zł, a ich zakończenie planowane jest w połowie września br.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników, który jest dofinansowany z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

DRUKUJ
POBIERZ