Przed nami prace na Wawelskiej, Kazimierza Wielkiego, Kobierzyńskiej

Pora na wymianę następnych sfatygowanych fragmentów na kolejnych ulicach, w ten czwartek (2 czerwca) ruszą prace na ul. Wawelskiej. Z kolei w poniedziałek (6 czerwca) drogowcy pojawią na na ul. Kazimierza Wielkiego oraz Kobierzyńskiej. W związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu.

Modernizacja Wawelskiej

W czwartek, 2 czerwca ruszy remont fragmentu ul. Wawelskiej – od skrzyżowania przy budynku nr 52 (sklep Biedronka) w kierunku nr 54. W pierwszej kolejności remont parkingów – brak możliwości parkowania, następnie wymiana nawierzchni – ruch będzie utrzymany, ręczne sterowanie ruchem, przy połówkowym zamknięciu.

Remont zakończy się w połowie lipca br., a jego koszt to ok. 480 tys. zł. Zadanie realizowane z Programu modernizacji dróg i chodników.

Modernizacja Kobierzyńskiej

W poniedziałek, 6 czerwca rozpocznie się remont ul. Kobierzyńskiej – na dwóch odcinkach od Grota Roweckiego do Rostworowskiego i od Rostworowskiego do Zalesie. W pierwszej kolejności realizowane będą prace brukarskie związane z wymianą krawężników na odcinku pomiędzy ul. Grota Roweckiego a ul. Rostworowskiego. W związku z robotami miejscowe zawężenia jezdni i ruch wahadłowy.

Zakończenie prac na tych odcinkach planowane jest na początku sierpnia br., a ich łączny koszt to ok. 2,4 mln zł. Zadania realizowane z Programu modernizacji dróg i chodników.

Remont Kazimierza Wielkiego

6 czerwca (poniedziałek) drogowcy pojawią się również na ul. Kazimierza Wielkiego – od al. Kijowskiej do ul. Podchorążych. W pierwszej kolejności chodnik – przy zwężeniu – przejście dla pieszych drugą stroną. W trakcie robót na jezdni – w zależności od pasa wprowadzony ruch jednokierunkowy – objazd ul. Królewską i al. Kijowską.

Remont zakończy się na początku sierpnia br., a jego koszt to ok. 1,5 mln zł. Zadanie realizowane z Programu modernizacji dróg.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ