Znamy wyniki analiz postulatów mieszkańców

Zgodnie ze złożonymi deklaracjami prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, wykonawca wspólnie z jednostkami zaangażowanymi w projekt budowy linii do Mistrzejowic przeanalizowali postulaty, które zostały złożone po zakończeniu czerwcowych spotkań z mieszkańcami. Oto ich wyniki.

 

Postulat 1rezygnacja z dodatkowych pasów ruchu na ul. Młyńskiej, Pilotów (od strony Sadzawki)

Zaakceptowano możliwość skrócenia dodatkowego pasa ruchu w rejonie ul. Sadzawki, wskazując jednocześnie, że długość podziału pasów ruchu na pasy do ruchu w lewo/na wprost oraz prawo/na wprost zostanie dostosowana do prognozowanego natężenia ruchu.

Postulat 2 – ul. Meissnera 4-6 – przesunięcie ścieżki rowerowej na stronę od jezdni

Zaakceptowano przedstawione rozwiązanie w zakresie przebiegu chodnika bezpośrednio przy krawędzi ul. Meissnera 4-6.

Postulat 3ul. Meissnera 4-6 – odtworzenie szpaleru drzew od strony parkingu

W związku z wprowadzeniem zmiany z pkt. 2 zostało wygospodarowane miejsce do wprowadzenia dodatkowych nasadzeń zieleni.

Postulat 4ul. Lublańska – przeprojektowanie odcinka ścieżki rowerowej i chodnika w taki sposób aby zachować jak największą liczbę drzew uwzględniając np. „pływające” ścieżki rowerowe zaproponowane przez wykonawcę podczas konsultacji społecznych w terenie

Postulat wyniesienia ścieżki rowerowej i chodnika względem jezdni zachodniej ul. Lublańskiej wymaga szczegółowej analizy powiązania wysokościowego terenów przyległych, celem uniknięcia skarpowania terenu i podcięcia bryły korzeniowej drzew. Rozwiązanie zostało polecone do wprowadzenia i będzie ostatecznie uzgodnione po przedstawieniu rozwiązań projektowych na etapie uzgodnienia projektu wykonawczego ze szczególnym uwzględnieniem przyjęcia rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo drzew.

Postulat 5utrzymanie prawoskrętu z ul. Krzesławickiej w ul. Dobrego Pasterza

Postulat został zaakceptowany. W tym celu zostanie wykonana stosowana dokumentacja projektowa.

Postulat 6utworzenie prawoskrętu z ul. Dobrego Pasterza w Bora-Komorowskiego (zakończenie ulicy Dobrego Pasterza)

Pomimo, iż postulowany zakres prac znajduje się poza przedmiotem inwestycji, wykonawca potwierdził, że na czas budowy wykona prawoskręt z ul. Dobrego Pasterza w ul. Bora Komorowskiego jako rozwiązanie tymczasowe w technologii nawierzchni z prefabrykowanych płyt drogowych. Wykonanie prawoskrętu w konstrukcji docelowej wymaga przełożenia kolidującej infrastruktury podziemnej. Po zakończeniu inwestycji zostanie zaprojektowany i zrealizowany w postaci docelowej, wspominany powyżej prawoskręt.

Postulat 7 – remont ulic Aliny i Jana Brzechwy oraz nie otwieranie łącznika pomiędzy ul. Jana Brzechwy, a ul. Krzesławicką

Zakres remontu ul. Aliny i ul. Brzechwy jest poza przedmiotem inwestycji, natomiast nie będzie otwierany łącznik pomiędzy ul. Jana Brzechwy a ul. Krzesławicką. Jednocześnie zlecono rozpoczęcie prac nad przygotowaniem stosownej koncepcji wraz z dokumentacją projektową dla remontu ulic Aliny i Jana Brzechwy wraz z zabezpieczeniem niezbędnych środków finansowych w przyszłorocznym budżecie i WPF.

Postulat 8 – zachowanie jak największej liczy drzew przy ul. Młyńskiej, w sąsiedztwie bloków numer 7, 11, 14, pomiędzy ul. Młyńską Boczną, a ul. Pilotów

W celu ochrony większej liczby drzew zmieniono przebieg ścieżki rowerowej przy skrzyżowaniu z ul. Bohaterów Wietnamu.

Postulat 9 – przeprojektowanie ścieżki rowerowej w celu zachowania drzew na wysokości Fiołkowej, Janickiego, Ugorek

Zostanie zmieniony przebieg ścieżki rowerowej i chodnika przy skarpie w rejonie ul. Pszona, co wymaga przeprojektowania m.in. infrastruktury telekomunikacyjnej oraz nowego uzgodnienia ZUDP w tym zakresie, a także opracowania nowego projektu ścian oporowych.

Postulat 10ponowna analiza stanu młodych drzew z możliwością przesadzenia, jak największej liczby

Prace prowadzone są na bieżąco przez specjalistów Zarządu Zieleni Miejskiej.

Postulat 11 budowa ekranów akustycznych przy ul. Lublańskiej

Ekrany akustyczne na odcinku ul. Lublańskiej od ronda Barei zostaną wykonane zgodnie z zapisami decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wydanej w 2017 r. dla tej inwestycji.

Ponadto podjęto decyzję o zobowiązaniu Zarządu Zieleni Miejskiej do wykonania dodatkowych nasadzeń drzew w bezpośrednim sąsiedztwie realizowanej inwestycji, jeszcze w tym roku, oczywiście poza nasadzeniami obowiązkowymi wynikającymi z treści decyzji o budowie KST IV.

O wynikach analizy prezydent Krakowa Jacek Majchrowski poinformował radnych miasta Krakowa.

DRUKUJ
POBIERZ