Remont ulicy Tynieckiej

Od poniedziałku, 30 listopada br. trwa remont fragmentu ulicy Tynieckiej* – w związku z pracami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Tyniecka – na odcinku od Rynku Dębnickiego do Szwedzkiej – zyska nową nawierzchnię, dodatkowo odnowiony zostanie fragment chodnika. Drogowcy w pierwszej kolejności wymieniają krawężniki, następnie zajmą się nawierzchnią. W ostatnim etapie prac odnowią chodnik. W związku z robotami obowiązują lokalne zawężenia. Remont potrwa do końca grudnia br., a jego koszt to ok. 290 tys. zł. Na tej ulicy, w rejonie Kolnej trwa budowa ciągu pieszego w ramach “Programu Budowy Chodników” (koszt ok. 145 tys. zł), remontowany jest też odcinek chodnika od Jemiołowej do budynku nr 135 (koszt ok. 90 tys. zł) – te prace potrwają do końca roku.

Drogowcy od zeszłego tygodnia pracują na ulicy Dymarek (dzielnica XVIII – Nowa Huta) – wymiana nawierzchni jezdni za kwotę ok. 1,2 mln zł, na Płaszowskiej (dzielnica XIII – Podgórze) – również remont nawierzchni za kwotę 190 tys. zł. Z kolei na os. Jagiellońskim (dzielnica XVI – Bieńczyce) przy budynku nr 21 odnawiają parking (koszt prac to ok. 160 tys. zł). Remonty w tych miejscach zakończą się w połowie grudnia, obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

* Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych.

DRUKUJ
POBIERZ