Przegląd remontów w dzielnicach (02-08.12)

Drogowcy starają się finalizować roboty w terenie, wykorzystują maksymalnie czas jaki pozostał do kalendarzowej zimy.

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

Drogowcy, dziś ruszyli z pracami bitumicznymi na ul. Swojskiej. Lokalne zmiany w organizacji ruchu. O remoncie w komunikacie: Przegląd remontów w dzielnicach (14-20.10).

 

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy, w poniedziałek, 5 grudnia ruszy remont pętli autobusowej Chełmońskiego na ul. Stawowej. Wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Roboty potrwają mniej więcej dwa tygodnie, a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Pojawią się zmiany w komunikacji autobusowej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

W poniedziałek, 5 grudnia drogowcy pojawią się na ul. Kałuży. Pracami objęty będzie odcinek od al. Focha do Dunin-Wąsowicza. W pierwszej kolejności prace brukarskie, wymiana krawężnika, potem roboty bitumiczne. W czasie modernizacji odcinek zamknięty dla ruchu pojazdów, z wyjątkami, m.in. dla autobusów komunikacji miejskiej. W terenie wyznaczone objazdy.

Prace zakończą się w połowie grudnia br., a ich koszt to ok 350 tys. zł.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XIII – Podgórze

W dzielnicy trwają nocne prace na ul. Powstańców Wielkopolskich – szczegóły w komunikacie Awaryjna naprawa nawierzchni na Powstańców Wielkopolskich.

 

Dzielnica XVI – Bieńczyce

W dzielnicy drogowcy działają na ul. Braci Schindlerów. Na ukończeniu są już prace brukarskie, w przyszłym tygodniu, od 7 grudnia (środa) planują rozpoczęcie robót bitumicznych – miały one toczyć się nocami, jednak z uwagi na niskie temperatury ekipy będą pracować w ciągu dnia. Będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu: połówkowe zamknięcie, ruch jednokierunkowy. Dla pojazdów wyznaczone objazdy.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

DRUKUJ
POBIERZ