Zmiany na skrzyżowaniu Zachemskiego i Zuchów

Trwa przebudowa torowiska tramwajowego na fragmencie al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. W poniedziałek, 29 listopada ruszą prace na skrzyżowaniu z ul. Jakuba Zachemskiego i Zuchów. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Obecnie w związku z modernizacją torowiska – poza wyłączeniem ruchu tramwajowego obowiązują również zmiany dla kierowców. Wewnętrzne pasy na fragmencie al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego są wyłączone z ruchu. Od najbliższego poniedziałku, 29 listopada ruszą prace na skrzyżowaniu z ul. Zachemskiego i Zuchów. Pojawią się dodatkowe zmiany w organizacji ruchu:

  • brak możliwości przejazdu na wprost przez al. Jana Pawła II pomiędzy ulicami: Zachemskiego i Zuchów – wyznaczone objazdy,
  • z ul. Zuchów (w al. Jana Pawła II) nakaz skrętu w prawo,
  • z ul. Zachemskiego (w al. Jana Pawła II) nakaz skrętu w prawo,
  • jeden kierunek ruchu na ul. Cerchów (od ul. Daniłowskiego w kierunku ul. Zachemskiego).

Wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Szczegóły na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

W ramach inwestycji przebudowywane jest torowisko tramwajowe w ciągu al. Jana Pawła II (od placu Centralnego do Ptaszyckiego) i ul. Ptaszyckiego (do ul. Bardosa) – wraz z siecią trakcyjną, odwodnieniem i kolidującą infrastrukturą techniczną. Roboty mają toczyć się przez okres 10 miesięcy (w tym po 8 planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego), a ich koszt to ponad 33 mln zł.

O kolejnym etapie prac poinformujemy w osobnym komunikacie.

DRUKUJ
POBIERZ