Zapoznaj się z planami przebudowy fragmentu ul. Podgórki
poniedziałek, 8 września 2025 r.
Miasto planuje przebudowę fragmentu ul. Podgórki (Dzielnica X Swoszowice) – na odcinku od ul. Wyrwa do ul. Droga Rokadowa. Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z zadaniem i wyrażenia swojej opinii.
Z dokumentacją można zapoznać się w miejskim serwisie – Przebudowa ul. Podgórki na odcinku od ul. Wyrwa do ul. Droga Rokadowa – uwagi za pomocą formularza Zgłoś uwagi do inwestycji, można przesyłać tą drogą do środy, 24 września 2025 r.
We wtorek, 16 września br. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców do udziału w spotkaniu, na którym omówione zostaną założenia wypracowane przez biuro projektowe. Dyskusja odbędzie się w Szkole Podstawowej “Rajska Szkoła” na ul. Tuchowskiej 113 w Krakowie.
Mieszkańcy mogą skorzystać również z telefonicznego dyżuru projektanta, w czwartek, 18 września 2025 r. pod dedykowanym nr tel. 12 616 72 55, w godz. 15.00 – 17.00.
Zakres projektu obejmuje m.in.: rozbudowę drogi gminnej nr 603088K (ul. Podgórki), budowę chodnika, pobocza oraz przebudowę kolidującej infrastruktury.
Projektant przygotował dwa warianty koncepcji:
– w wariancie pierwszym projektuje się na całej długości odcinka, jezdnię o szerokości 5,0 m (pojedynczy pas ruchu o szerokości 2,5 m) z wraz z wymaganym poszerzeniem jezdni na łukach, zaczynając od początku opracowania, po stronie lewej projektuje się chodnik o szerokości min. 1,80 m (2,38 m wliczając krawężnik i obrzeże), po stronie prawej (przeciwnej do chodnika) projektuje się wykonanie pobocza o szerokości 0,75 m, na początku i końcu opracowania, projektuje się przejścia dla pieszych.
– w wariancie drugim projektuje się zróżnicowanie szerokości jezdni, na początkowym odcinku projektuje się jezdnię o szerokości 5,0 m (pojedynczy pas ruchu o szerokości 2,5 m) z wraz z wymaganym poszerzeniem jezdni na łukach, na środkowym odcinku projektuje się jezdnię o szerokości 4,5 m (pojedynczy pas ruchu o szerokości 2,25 m) z wraz z wymaganym poszerzeniem jezdni na łukach, na końcowym odcinku projektuje się jezdnię o szerokości 5,0 m (pojedynczy pas ruchu o szerokości 2,5 m) z wraz z wymaganym poszerzeniem jezdni na łukach, zaczynając od początku opracowania, po stronie prawej projektuje się chodnik o szerokości min. 1,80 m (2,38 m wliczając krawężnik i obrzeże), po stronie lewej (przeciwnej do chodnika) projektuje się wykonanie pobocza o szerokości 0,75 m.
Mieszkańcy rejonu objętego inwestycją otrzymali dziś ulotki z informacją o spotkaniu.