Wszyscy wykonawcy są na budowach

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała inwestycji na krakowskich drogach i torowiskach. Wszystkie przebudowy i remonty prowadzone przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa realizowane są na bieżąco.

Na razie nie wiadomo jak sytuacja ekonomiczna spowodowana koranawirusem wpłynie na planowane inwestycje. Trwa szacowanie, które z nich uda się zrealizować, a które będą musiały zostać odłożone w czasie. Obecnie drogowcy i torowcy intensywnie pracują na przebudowywanej Krakowskiej, a dokładnie na skrzyżowaniu Dietla – Stradomska. Tu z końcem maja br. planowane są spore zmiany – ruch kołowy przełożony na jezdnię ulicy Dietla od strony Stradomskiej oraz uruchomiona relacja tramwajowa Dietla – Stradomska. Po drugiej stronie Krakowskiej trwają prace przy wjeździe na most Piłsudskiego. W środkowej części Krakowska jest już prawie gotowa, pojawiły się zielone oazy. Wszystkie obiekty archeologiczne zostały zabezpieczone. Obecnie stan zaawansowania prac na inwestycji wynosi około 80 %, ulica prawdopodobnie zostanie oddana do użytku w wakacje – powiedział Krzysztof Dziobek, Dyrektor kontraktu w Trakcja PRKiI S.A.

 

 

Podobnie jak na Krakowskiej epidemia nie zatrzymała innych inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Prace trwają na rozbudowywanej ulicy Igołomskiej, kończy się przebudowa fragmentu ulicy Bieżanowskiej. Trwa w najlepsze sezon remontów nakładkowych – czyli wymiana sfatygowanego asfaltu i krawężników. W tym wypadku roboty są prowadzone szybciej, ze względu na mniejsze natężenie ruchu na ulicach.

Wszystkie inwestycje które zostały rozpoczęte będą kontynuowane. W tej chwili, trwa przegląd tych, które się nie rozpoczęły. Ze względu na obecną sytuację ekonomiczną wywołaną epidemią trzeba się liczyć z tym, że realizacja niektórych planowanych inwestycji zostanie odłożona w czasie – tłumaczy Michał Pyclik, Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

DRUKUJ
POBIERZ