Wkrótce oczekiwane zmiany na ul. Lublańskiej

W odpowiedzi na liczne prośby mieszkańców, przygotowujemy się do wykonania remontu ulicy Lublańskiej. Prace zaplanowano na kwiecień i maj br. W ich ramach mocno wyeksploatowany odcinek Lublańskiej, w rejonie al. 29 Listopada zyska nową nawierzchnię. O szczegółach zmian w organizacji ruchu poinformujemy pod koniec marca.

Analizując zakres prac remontowych na ul. Lublańskiej, pozytywnie oceniliśmy inny, podnoszony przez mieszkańców postulat – przywrócenie tymczasowej zawrotki pod estakadą im. gen. Tadeusza Rozwadowskiego, przy skrzyżowaniu z al. 29 Listopada. Jej montaż zostanie zlecony, będzie realizowany w ciągu najbliższych dni. Zawrotka usprawni ruch m.in. w kierunku Nowej Huty.

Płyty betonowe z których zostanie wykonana zawrotka, zostaną dostarczone przez firmę Gülermak (buduje nową linię tramwajową do Mistrzejowic) – zostały już zabezpieczone. Montaż wykona firma zajmująca się na nasze zlecenie utrzymaniem dróg. Jest to rozwiązanie tymczasowe, zgodnie z umową podpisaną z jednym z pobliskich deweloperów, w ramach realizacji obsługi komunikacyjnej jego inwestycji, to on wykona w przyszłości docelową zawrotkę.

DRUKUJ
POBIERZ