Trwają prace na skrzyżowaniu Puszkarskiej i Walerego Sławka

Od poniedziałku, 8 lutego br. trwają prace w rejonie skrzyżowania ulic: Puszkarskiej i Walerego Sławka. Deweloper w ramach inwestycji niedrogowej przebudowuje w tym miejscu układ drogowy. Prace są realizowane etapami.

Aktualizacja:

23 kwietnia br. – od wtorku, 27 kwietnia planowane jest otwarcie przejazdu przez ul. Walerego Sławka na wprost. W dalszym ciągu będą pojawiać się jednak tymczasowe utrudnienia związane m.in. z pracami przy przepustach – w trakcie robót ruch wahadłowy kierowany ręcznie.

Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – od 4 maja (wtorek) planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu prac na ul. Puszkarskiej. Drogowcy przeniosą się na nitkę północną, w związku z czym dla kierowców udostępniony zostanie przejazd w obu kierunkach zrealizowaną, południową jezdnią. Nie będzie możliwości parkowania przy ul. Puszkarskiej (ZIS i Straż Miejska). Początkowo, piesi będą mogli korzystać w tym miejscu z chodnika. Zlikwidowane zostaną objazdy ulicami Heila i Gminną. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. dwa miesiące.

16 marca br. – we wtorek, 23 marca br. – zamknięty zostanie 30-metrowy odcinek pasa ruchu po stronie budowy (w ul. Walerego Sławka). Wykonane zostanie poszerzenie z płyt drogowych, które będzie służyć jako dodatkowy pas ruchu – zmieni się geometria przejazdu. Tymczasowy przystanek autobusowy zostanie przeniesiony dalej w kierunku ul. Malborskiej. Dla pieszych ułożona zostanie ścieżka z płyt drogowych. Zmiany wprowadzane są ze względu na konieczność rozbudowy kanału znajdującego się w ulicy Walerego Sławka. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez ok. miesiąc.

W trakcie prac w ramach tego etapu, zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu – możliwe czasowe, ręczne kierowanie ruchem.

9 marca br. – na ul. Puszkarskiej rozpoczęły się prace brukarskie.

3 marca br. – kanalizacja na ul. Puszkarskiej została wykonana. Rozpoczęły się prace w zakresie podbudowy i wymiany gruntu. Dodatkowo, 4 marca (czwartek) chodnik na ul. Walerego Sławka na wysokości nowych bloków (idąc w stronę ul. Kamieńskiego po prawej stronie) będzie zamknięty. Przejście drugą stroną ulicy.

Trwają prace związane z wpięciem do kanalizacji. Roboty prowadzone są nocami. W miejscach rozebranych asfaltów pojawią się płyty drogowe. W kolejnym tygodniu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – asfalt zostanie odtworzony.

18 lutego br. – w dniach: 22-23 lutego br. (poniedziałek-wtorek) przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Walerego Sławka przed skrzyżowaniem z ul. Puszkarską (w kierunku ul. Malborskiej) zostanie przeniesiony bliżej ul. Kamieńskiego.

10 lutego br. – wystartowały prace związane z rozbiórką nawierzchni, budową sieci kanalizacyjnej i układu drogowego na ul. Puszkarskiej. Prace w tym zakresie będą trwały mniej więcej dwa miesiące. Zamknięty został fragment ul. Puszkarskiej – od skrzyżowania z ul. Walerego Sławka do ul. Gminnej (brak możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Gminnej w Puszkarską). Przejezdność na linii Puszkarska – Walerego Sławka jest utrzymana (w obu kierunkach). Ruch samochodowy prowadzony jest północną nitką ul. Puszkarskiej, wzdłuż której zlokalizowane są stanowiska postojowe. Obowiązuje częściowy brak możliwości parkowania przed znajdującym się tam budynkiem, nie ma możliwości parkowania na pasie rozdzielającym jezdnie. Objazd do ul. Gminnej i Puszkarskiej ulicami Klonowica, Heila. Ruch pieszych jest prowadzony tymczasowymi ścieżkami. Przeniesiony został też przystanek autobusowy z ul. Puszkarskiej na ul. Walerego Sławka (w kierunku ul. Malborskiej). Przywrócenie stałej organizacji ruchu i zakończenie całej inwestycji planowane jest na 31 sierpnia br.

Tymczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane na ul. Walerego Sławka zostanie przesunięte nieco dalej (w kierunku ul. Malborskiej).

 

GALERIA ZDJĘĆ: Przebudowa skrzyżowania – Puszkarska i Walerego Sławka

 

DRUKUJ
POBIERZ