Trwają prace na skrzyżowaniu Puszkarskiej i Walerego Sławka

W poniedziałek, 8 lutego br. rozpoczęły się prace w rejonie skrzyżowania ulic: Puszkarskiej i Walerego Sławka. Deweloper w ramach inwestycji niedrogowej przebudowuje w tym miejscu układ drogowy. Prace są realizowane etapami.

10 lutego (środa) wystartowały roboty związane z rozbiórką nawierzchni, budową sieci kanalizacyjnej i układu drogowego na ul. Puszkarskiej. Prace w tym zakresie będą trwały mniej więcej dwa miesiące. Zamknięty został fragment ul. Puszkarskiej – od skrzyżowania z ul. Walerego Sławka do ul. Gminnej (brak możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Gminnej w Puszkarską). Przejezdność na linii Puszkarska – Walerego Sławka jest utrzymana (w obu kierunkach). Ruch samochodowy prowadzony jest północną nitką ul. Puszkarskiej, wzdłuż której zlokalizowane są stanowiska postojowe. Obowiązuje częściowy brak możliwości parkowania przed znajdującym się tam budynkiem, nie ma możliwości parkowania na pasie rozdzielającym jezdnie. Objazd do ul. Gminnej i Puszkarskiej ulicami Klonowica, Heila. Ruch pieszych jest prowadzony tymczasowymi ścieżkami. Przeniesiony został też przystanek autobusowy z ul. Puszkarskiej na ul. Walerego Sławka (w kierunku ul. Malborskiej).

W związku z brakiem możliwości wprowadzenia poziomego oznakowania zmieniającego organizację ruchu na terenie objętym inwestycją (ujemna temperatura oraz opady) – zostało ono tymczasowo zastąpione stosownymi urządzeniami BRD. Oznakowanie poziome zostanie uzupełnione przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

 


Aktualizacja:

3 marca br. – kanalizacja na ul. Puszkarskiej została wykonana. Rozpoczęły się prace w zakresie podbudowy i wymiany gruntu. Dodatkowo, 4 marca (czwartek) chodnik na ul. Walerego Sławka na wysokości nowych bloków (idąc w stronę ul. Kamieńskiego po prawej stronie) będzie zamknięty. Przejście drugą stroną ulicy.

Trwają prace związane z wpięciem do kanalizacji. Roboty prowadzone są nocami. W miejscach rozebranych asfaltów pojawią się płyty drogowe. W kolejnym tygodniu, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych – asfalt zostanie odtworzony.

18 lutego br. – w dniach: 22-23 lutego br. (poniedziałek-wtorek) – przystanek autobusowy zlokalizowany na ul. Walerego Sławka przed skrzyżowaniem z ul. Puszkarską (w kierunku ul. Malborskiej) zostanie przeniesiony bliżej ul. Kamieńskiego.

10 lutego br. – tymczasowe przejście dla pieszych zlokalizowane na ul. Walerego Sławka zostanie przesunięte nieco dalej (w kierunku ul. Malborskiej). Zmiana lokalizacji nastąpi gdy poprawią się warunki atmosferyczne.

 

 

Przywrócenie stałej organizacji ruchu i zakończenie całej inwestycji planowane jest na 31 sierpnia br.

 

GALERIA ZDJĘĆ: Przebudowa skrzyżowania – Puszkarska i Walerego Sławka

DRUKUJ
POBIERZ