Tak pobiegną uczestnicy Biegu Trzech Kopców

Już w najbliższą niedzielę, 24 września, odbędzie się 16. edycja Biegu Trzech Kopców. Zawodnicy wystartują o godz. 10.30 i będą mieli do pokonania około 13-kilometrową trasę pomiędzy trzema krakowskimi kopcami – Krakusa, Kościuszki i Piłsudskiego.

 

Zmiany w organizacji ruchu

Na czas biegu zostaną wprowadzane chwilowe przerwy w ruchu kołowym w rejonie Kopca Krakusa (ul. Maryewskiego, ul. Za Torem, ul. Dembowskiego, Plac Lasoty, ul. Parkowa, wschodnia strona Rynku Podgórskiego). Ruch kołowy i tramwajowy zostanie wstrzymany na około 15 min w godz. 10.30-10.45 przy ul. Limanowskiego. Podobnie ruch kołowy zostanie wstrzymany przy ul. Staromostowej, ul. Brodzińskiego i na fragmencie ul. Nadwiślańskiej w rejonie kładki O. Bernatka).

Dalej tegoroczna trasa biegu wiedzie Bulwarem Podolskim pod kładką im. O. Bernatka, ul. Rollego, Mostem Retmańskim, ul. Ludwinowską, Bulwarem Wołyńskim, Bulwarem Poleskim, Bulwarem Tynieckim, ul. Tyniecką oraz drogą pieszo-rowerową w ciągu ul. Zielińskiego i Motem Zwierzynieckim.

W godzinach 10.00-12.30 zamknięta będzie łącznica z ul. Księcia Józefa w kierunku zachodnim przy Moście Zwierzynieckim. Zastępczo ruch w kierunku zachodnim w ciągu ul. Księcia Józefa realizowany będzie pod mostem (pasami ruchu przeznaczonymi do wjazdu na Most Zwierzyniecki) z możliwością skrętu w lewo w ul. Księcia Józefa oraz jazdy na wprost w ul. Malczewskiego (na ul. Malczewskiego wygrodzony zostanie korytarz dla ruchu kołowego z kierowaniem ruchem wahadłowo na zachodniej połowie jezdni; biegacze zajmują wschodnią połowę jezdni).

W godzinach 10.30-12.30 zamknięta dla ruchu będzie ulica Starowolska, przez którą uczestnicy imprezy będą wbiegać do Lasu Wolskiego.

W związku z tym zostaną wyznaczone objazdy do ul. Księcia Józefa i ul. Królowej Jadwigi.

Do ul. Księcia Józefa: w kierunku wschodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, al. Focha, al. Krasińskiego, Konopnickiej, Monte Cassino, Zielińskiego, Mostem Zwierzynieckim oraz w kierunku zachodnim od al. 28 Lipca 1943 r. ulicami: Królowej Jadwigi, Junacką, Chełmską, Rzepichy i Orlą.

Do ul. Królowej Jadwigi: w kierunku zachodnim od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orlą, Rzepichy, Chełmską, i Junacką; z Bielan z ul. Księcia Józefa ulicami: Orlą, Rzepichy, Chełmską, i Junacką.

W dniu startu, 24 września będzie obowiązywał całkowity zakaz zatrzymywania się (w godz. 6.00-12.30) przy: ul. Dembowskiego, placu Lasoty, ul. Parkowej, po wschodniej stronie Rynku Podgórskiego (oprócz karetek pogotowia), fragmencie ul. Staromostowej, ul. Brodzińskiego, fragmencie ul. Nadwiślańskiej (w rejonie kładki O. Bernatka), fragmentach ulic: Rollego i Ludwinowskiej (w rejonie mostu Retmańskiego) oraz ul. Malczewskiego.

MAPA trasy 16. Biegu Trzech Kopców

Więcej informacji o wydarzeniu na stronach Zarządu Infrastruktury Sportowej oraz Zarządu Transportu Publicznego.

DRUKUJ
POBIERZ