Ruszyły prace na Zachemskiego

Mimo zimowej aury, w mieście cały czas realizowane są remonty dróg i chodników. W zeszłym tygodniu prace rozpoczęły się m.in. na ulicy Jakuba Zachemskiego w Nowej Hucie (XVIII) – remont w ramach programu nakładkowego. W związku z robotami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Jakuba Zachemskiego – na odcinku od  Cerchów do al. Jana Pawła II – zyska nową nawierzchnię. W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się chodnikami, później przyjdzie czas na jezdnię. W związku z pracami obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu. Zakończenie robót planowane jest w  drugiej połowie grudnia, a ich koszt to ok. 450 tys. zł.

Program nakładkowy 2020

Na terenie Nowej Huty (XVIII) remontowana jest nawierzchnia w rejonie skrzyżowania ul. Kościelnickiej z ul. Pysocice (koszt prac ok. 80 tys. zł) oraz fragment chodnika na os. Ogrodowym (koszt prac ok. 65 tys. zł). Prace zakończą się w drugiej połowie grudnia, obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

W Czyżynach (XIV) remontowany jest chodnik na ul. Ciepłowniczej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Isep w kierunku ul. Nowohuckiej (strona lewa). Prace potrwają do połowy grudnia, a ich koszt to 51 tys. zł. Na Prądniku Czerwonym (III) odnawiana jest nawierzchnia ul. Lirycznej. Roboty zakończą się w połowie grudnia, a ich koszt to ok. 170 tys. zł. Remontowany jest też sięgacz w ul. Raciborskiego – koszt prac ok. 187 tys. zł oraz trwa budowa chodnika na ul. Olsztyńskiej, w rejonie skrzyżowania z ul. Czereśniową – koszt prac ok. 100 tys. zł. Te prace zakończą się w drugiej połowie grudnia br. Obowiązują lokalne zmiany w organizacji ruchu.

 

DRUKUJ
POBIERZ