Rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej

We wtorek, 28 listopada br. w dzielnicy XII (Bieżanów – Prokocim) ruszyła rozbudowa fragmentu ul. Bogucickiej, od budynku nr 77 do wjazdu na teren planowanej inwestycji kubaturowej. Zadanie realizowane jest przez dewelopera. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu.

 

Aktualizacja 12.04.2024 r.

Obecnie toczą się prace związane z wykonaniem konstrukcji drogi oraz przebudową kanału technologicznego. Stan zaawansowania prac to ok. 70%.


W ramach zadania ulica zostanie poszerzona do 6 m, powstaną obustronne chodniki oraz ogólnodostępne miejsca postojowe na zatokach. Dodatkowo inwestycja zakłada poprawę odwodnienia, wykonanie oświetlenia oraz przekładkę kolidującego uzbrojenia.

Pierwsze zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną we wtorek, 28 listopada br. – ulica na przebudowywanym fragmencie zostanie zamknięta dla ruchu ogólnego, z wyłączeniem pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji. Objazd do ul. Długiej (Wieliczka) przez ulice: Stefana Stolarza (Kraków), Potrzask (Kraków) oraz Wygoda (Wieliczka).

Zakończenie prac planowane jest na koniec września 2024 roku. Po zakończeniu inwestycji ul. Bogucicka stanie się bardziej funkcjonalna, bezpieczna i dostosowana do współczesnych standardów komunikacyjnych.

DRUKUJ
POBIERZ