Remont ulicy Stella-Sawickiego

W poniedziałek, 23 listopada br. rozpocznie się remont ul. Stella-Sawickiego. Pracami objęta będzie jezdnia prawa – w kierunku al. Bora-Komorowskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu.

Remont nawierzchni ul. Stella-Sawickiego dotyczył będzie jezdni w stronę al. Bora-Komorowskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Jana Pawła II (węzeł Rayskiego) do os. Dywizjonu 303. Roboty zostaną podzielone na etapy, będą prowadzone odcinkowo. W pierwszej kolejności nawierzchnia zostanie sfrezowana, ułożona warstwa podbudowy i wiążąca (pierwszy tydzień: 1 dzień/1 etap), a w końcowej fazie – warstwa ścieralna (drugi tydzień). Prace będą realizowane zarówno w dzień (od godz. 7:00), jak i w nocy (od godz. 19:00). Zmieni się organizacja ruchu. Będą obowiązywać objazdy.

Prace potrwają dwa tygodnie, do 7 grudnia br. Koszt remontu to ok. 2,4 mln zł.

Harmonogram robót w pierwszym tygodniu prac (23-27 listopada br.)*:

  • ETAP 1 – od 23.11, poniedziałek (od 7:00 – frezowanie, a od 19:00 – układanie warstwy wiążącej): wyłączenie lewego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Stella Sawickiego. Objazd przez ul. Medweckiego i rondo Lewandowskiej do ul. Stella-Sawickiego. Prace na pasach do jazdy na wprost (z ul. Nowohuckiej w ul. Stella-Sawickiego – jezdnia pod węzłem Rayskiego) prowadzone połówkowo.
  • ETAP 2 – od 24.11, wtorek (od 7:00 – frezowanie, a od 19:00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą na lewym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku al. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie pas do zawracania na ul. Stalla-Sawickiego. Objazd poprowadzony zostanie przez skrzyżowanie z ul. Florera.
  • ETAP 3 – od 25.11, środa (od 7:00 – frezowanie, a od 19:00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą  na prawym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku ul. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie wylot ul. Medweckiego w ul. Stella-Sawickiego. Objazd przez rondo Lewandowskiej oraz al. Jana Pawła II.
  • ETAP 4 – od 26.11, czwartek (od 7:00 – frezowanie, a od 19:00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie prawego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Medweckiego. Objazdy dla kierowców jadących od centrum przez al. Jana Pawła II i ul. Nowohucką (objazd przez rondo Czyżyńskie i rondo Lewandowskiej) oraz dla kierowców jadących od strony ronda Czyżyńskiego (objazd przez rondo Lewandowskiej).
  • ETAP 5 – od 27.11, piątek (od 7:00 – frezowanie, a od 19:00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie pasa prawego i środkowego (za zawrotką w ciągu ul. Stella-Sawickiego) oraz zamknięcie wjazdu i wyjazdu z ul. Orlińskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez ul. Włodarczyka oraz ul. Orlińskiego, ul. Kłosowskiego i ul. Medweckiego .

Mogą wystąpić zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – szczegóły zostaną podane na stronie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

*O zmianach w organizacji ruchu, które zostaną wprowadzone w drugim tygodniu prac – poinformujemy w kolejnym komunikacie.

 

Zdjęcia z realizacji w galerii: Listopadowe remonty

 

DRUKUJ
POBIERZ