Raport roczny z działalności ZDMK

Miniony rok był dla nas pełen ważnych i niełatwych wyzwań, mimo to zrealizowaliśmy szereg zadań, dla lepszego komfortu codziennego życia mieszkańców. Zmagaliśmy się z trudną sytuacją na rynku budowlanym, ciągłym wzrostem cen. Mimo tych przeciwności z determinacją i zaangażowaniem staraliśmy się nie zwieść krakowian.

Zdjęcie Raport roczny z działalności ZDMK

Raport roczny z działalności ZDMK

W 2023 r. rozpoczęliśmy strategiczne inwestycje infrastrukturalne. Nowa linia tramwajowa do Mistrzejowic wkrótce stanie się faktem, a jej realizacja w modelu PPP to wzór do naśladowania dla innych miast. Wystartowała długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. Przeprowadziliśmy remont mostu Dębnickiego, projekt, którego realizacja była ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Rozpoczęliśmy prace nad modernizacją oświetlenia krakowskich ulic. Przygotowaliśmy również infrastrukturę drogową na Igrzyska Europejskie.

Nie działamy w próżni, nasze przedsięwzięcia wspierane są przez fundusze unijne oraz rządowe. Udział w międzynarodowym projekcie SMART EPC to dowód, że Kraków ma silny głos we współpracy z innymi europejskimi miastami.

Dbamy o każdy metr kwadratowy naszej przestrzeni publicznej – od remontów dróg i chodników, przez zarządzanie miejskimi nieruchomościami, po wprowadzenie systemu monitorowania ruchu, który poprawi bezpieczeństwo i płynność podróży po Krakowie.

Nie zapominajmy o wysiłkach, które sprawiły, że tzw. uchwała krajobrazowa zmienia nasze miasto, a nie pozostaje, jak wielu się obawiało martwym przepisem.

Inwestujemy w ludzi, pozyskujemy partnerów do realizacji wspólnych projektów, bowiem to profesjonalizm i zaangażowanie pracowników są fundamentem każdego sukcesu.

Dziękuję pracownikom ZDMK oraz jednostek i spółek miejskich, jak również firmom pracującym na nasze zlecenia, za to, że każdego dnia wspólnie dbamy o rozwój Krakowa.

 

Dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa

Magdalena Nowak-Obrzut

 

DRUKUJ
POBIERZ