Przełożenie ruchu na nowo wybudowane odcinki jezdni

W pierwszej połowie lipca br. wprowadzone zostaną zmiany na ulicy Igołomskiej – ucieszą one szczególnie kierowców – na dwóch odcinkach bowiem wyeliminowany zostanie objazd z płyt betonowych, ruch zostanie przełożony na nowo wybudowane odcinki  ulicy.

W poniedziałek (6 lipca br.) na ulicy Igołomskiej ruch został przełożony na  nowo wybudowany odcinek jezdni, tym samym wyeliminowany zastał objazd prowadzony po betonowych płytach pomiędzy Rzepakową a Narcyza Wiatra (okolice Wyciąskiej). Oddany został nowy odcinek o długości ok. 1 400 m pomiędzy bajpasem ulicy Rzepakowej, a wiaduktem kolejowym PKP (przy skrzyżowaniu Igołomskiej z Czeczeńską).

W przyszły poniedziałek (13 lipca br.) na ulicy Igołomskiej zostanie wyeliminowany drugi, ostatni już odcinek z płyt – pomiędzy objazdem tunelu drogowego T-09 (okolice Wiewiórczej), a połączeniem z jezdnią wykonaną w ramach etapu pierwszego rozbudowy tej ulicy (rejon Brzeskiej). Po przełożeniu ruchu prace rozpoczną się na jezdni południowej. Pierwotnie odcinek również miał zostać oddany 6 lipca, ale z uwagi na to,  że  nadal trwa wdrażanie pełnej organizacji ruchu (dostosowywana jest do autobusów komunikacji miejskiej) – termin ten uległ tygodniowemu przesunięciu.

Od 1 lipca br. czasowo zniesione zostało ograniczenie do 3,7 m skrajni drogowej pod wiaduktem kolejowym (obowiązywało od 28 kwietnia br.). Ograniczenie prawdopodobnie wróci za kilka miesięcy – poinformujemy o tym w osobnym komunikacie.

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

DRUKUJ
POBIERZ