Przegląd remontów w dzielnicach (18-24.11)

Pierwszy śnieg i minusowe temperatury, nieco spowolniły prace drogowców – zanim przyjdzie kalendarzowa zima, nadal będą w terenie, remontować drogi i chodniki.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

21 listopada br., poniedziałek, ruszą prace na ul. Kaczorówka (na odcinku nawierzchni tłuczniowej, w rejonie ul. Pękowickiej) – w pierwszej kolejności wykonana zostanie kanalizacja opadowa. Prace zakończą się 20 grudnia br., a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg.

Tego samego dnia drogowcy pojawią się na ul. Kościelnej. Zajmą się tu chodnikami oraz jezdnią. Najpierw chodniki i lokalne zwężenia, później wymiana nawierzchni – ruch utrzymany, przy połówkowym zamknięciu. Roboty potrwają do 9 grudnia br., a ich koszt to ok. 300 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg.

Z kolei, w sobotę, 26 listopada drogowcy pojawią się na ul. Makowskiego. Nowa nawierzchnia zostanie położona na odcinku od Stachiewicza do Łokietka, odnowiony zostanie też  fragment chodnika. W czasie prac – ruch jednokierunkowy na odcinku od Łokietka do Stachiewicza – przejezdność zachowana. Przy wymianie nawierzchni – połówkowe zamknięcie. Pojawią się zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego. Roboty zakończą się w pierwszej połowie grudnia br., a ich koszt to ok. 500 tys. zł.

Zadanie realizowane w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica VI – Bronowice

Drogowcy zakończyli zasadnicze prace na ul. Pasternik – nowa nawierzchnia została położona na odcinku od ul. Ojcowskiej do ul. Starego Dębu (granica miasta), miejscami wymienione zostały krawężniki, wyremontowane zostały trzy zatoki postojowe – które pokrył kolorowy beton. Teraz pozostały ostatnie prace porządkowe  – mogą pojawić się miejscowe zawężenia. 

Od środy, 16 listopada na ul. Armii Krajowej trwa remont chodnika – na odcinku od Przybyszewskiego do Zarzecze. Zmiany w organizacji ruchu głównie dla pieszych. Powstanie nowy ciąg pieszo-rowerowy. Prace zakończą się w grudniu br., a ich koszt to ok. 700 tys. zł.

 

Dzielnica XVIII – Nowa Huta

Wczoraj, 17 listopada ruszyły prac na os. Krakowiaków (od budynku 14 do 17, koszt ok. 195 tys. zł), na os. Willowym (od budynku 18 do 24, koszt ok. 160 tys. zł) oraz os. Zielonym (od budynku 20 do 26, koszt ok. 320 tys. zł). Nową nawierzchnie zyskają ulice wewnątrzosiedlowe. Prace w tych trzech lokalizacjach potrwają do końca listopada br. Zadania są realizowane z Programu modernizacji dróg.

Z kolei, w poniedziałek, 21 listopada drogowcy zaczną remont chodnika przy ul. Bulwarowej – po stronie Zalewu Nowohuckiego. Pojawią się lokalne zwężenia na odcinku od Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego. Roboty zakończą się w połowie grudnia br., a ich koszt ok. 250 tys. zł. Zadanie w ramach Programu budowy chodników.

 

DRUKUJ
POBIERZ