Przegląd remontów w dzielnicach (10-17.11)

Jesienna aura nadal sprzyja drogowcom. Zobaczmy jak ją wykorzystają i gdzie się pojawią.

Dzielnica I – Stare Miasto

W dzielnicy, w poniedziałek, 14 listopada br. ruszy remont fragmentu chodnika na ul. Paulińskiej – od Augustiańskiej do Orzeszkowej. W czasie prac ruch pieszych wyznaczony drugą stroną jezdni. Roboty potrwają do końca listopada br., a ich koszt to ok. 325 tys. zł.

 

Dzielnica III – Prądnik Czerwony

W środę, 16 listopada rozpocznie się modernizacja ul. Balladyny – cała ulica od ul. Nikifora (bez przejazdu). Pracami objęte będą chodniki i jezdnia. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu – ulica zostanie zamknięta dla ruchu. Roboty potrwają do połowy grudnia br., a ich koszt to ok. 250 tys. zł.

Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica IV – Prądnik Biały

21 listopada br. (poniedziałek) ruszą prace na ul. Kaczorówka (na odcinku nawierzchni tłuczniowej, w rejonie ul. Pękowickiej) – w pierwszej kolejności wykonana zostanie kanalizacja opadowa. Prace zakończą się 20 grudnia br., a ich koszt to ok. 800 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg.

 

Dzielnica VI – Bronowice

W dzielnicy drogowcy pracują na ul. Pasternik – jeśli warunki pogodowe nie pokrzyżują im planów roboty bitumiczne zakończą się w przyszłym tygodniu. Więcej o pracach w komunikacie: Od poniedziałku prace na ul. Pasternik.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

Jeszcze w listopadzie br. drogowcy pojawią się na ul. Bolesława Prusa. Obecnie toczą się tam prace wodociągowe. Drogowcy po zakończeniu tych robót wymienią nawierzchnię jezdni na odcinku od Fałata do Senatorskiej. Na czas prac planowane jest zamknięcie fragmentu drogi, w dwóch etapach: od Salwatorskiej do Senatorskiej; od Senatorskiej do Fałata. Remont potrwa kilka dni, a jego koszt to ok. 480 tys. zł.

Dopiero w poniedziałek, 14 listopada br. ruszy zapowiadana modernizacja ul. Powstania Styczniowego. Drogowcy obecnie poprawiają nawierzchnię tłuczniową ul. Insurekcji Kościuszkowskiej, która ma być drogą objazdową. Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg. Szczegóły w komunikacie: Przegląd remontów w dzielnicach (4.11-10.11).

 

 

 

DRUKUJ
POBIERZ