Przegląd prac w dzielnicach (24-30.03)

Pierwsze dni wiosny to dla drogowców czas intensywnych prac na krakowskich ulicach. Sprawdzamy w jakich lokalizacjach spotkamy ich w najbliższych dniach.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

W dzielnicy IV drogowcy pracują na ulicach Kaczorówka i Bursztynowej. Od poniedziałku, 27 marca br. planują też rozpoczęcie remontu jezdni i chodników na ul. Piotra Wysockiego. Pracami objęta będzie cała ulica. W pierwszej kolejności odnawiane będą chodniki. W trakcie – lokalne zwężenia, ruch dwukierunkowy będzie utrzymany. Prace potrwają do końca maja 2023 r., a ich koszt to ok. 1 mln zł.

Zadanie realizowane jest w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica VII – Zwierzyniec

W dzielnicy trwają prace na ul. Włóczków – szczegóły w komunikacie Prace na ul. Włóczków. W przyszłym tygodniu planowana jest już realizacja naszego zadania igrzyskowego, czyli modernizacja krawężnika i ścieku przykrawężnikowego z kostki betonowej – na odcinku od ul. Kazimierza Morawskiego do ul. Tatarskiej. Później układana będzie nowa nawierzchnia jezdni (połówkowo) na odcinku od ul. Tatarskiej do ul. Michała Stachowicza. Koszt prac to ok. 500 tys. zł.

To zadanie zrealizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Ekipy modernizują ul. Leonida Teligi. W nadchodzącym tygodniu wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu związane z postępem prac. Fragment prowadzący w kierunku ul. Ćwiklińskiej zostanie zwężony do jednego pasa ruch, obowiązywał będzie zakaz parkowania. Z kolei na odcinku w stronę ul. Wielickiej przystanki autobusowe zostaną przeniesione w tymczasowe lokalizacje. Przebudowywany będzie peron tramwajowy “Teligi 03” (w stronę ul. Wielickiej). Zmieni się organizacja ruchu dla pieszych, pojawi się dodatkowe, tymczasowe przejście dla pieszych. O tym zadaniu pisaliśmy w artykule Przegląd remontów w dzielnicach (03-09.02).

 

Dzielnica XIII – Podgórze

W Podgórzu, poza robotami na ul. Zamoyskiego, od 30 marca (czwartek)* drogowcy planują remont jezdni, chodnika i miejsc postojowych na ul. Paproci. Odnowią tam odcinek od ul. Płaszowskiej do ul. Stróża Rybna. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na chodniku po stronie numerów parzystych (jednostronne zwężenie jezdni), począwszy od ul. Płaszowskiej i będą sukcesywnie zmierzać w kierunku ul. Stróża Rybna. W kolejnym etapie prac wymieniony zostanie fragment chodnika po zachodniej stronie ulicy, krawężniki, wyremontowane zostaną też miejsca postojowe. W trakcie robót – jednostronne zwężenie jezdni. W ostatnim etapie wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Prace potrwają do końca maja br., a ich koszt to ok. 600 tys. zł.

 

Dzielnica XV – Mistrzejowice

W poniedziałek, 27 marca br. rozpoczną się prace na ul. Romana Dmowskiego. Drogowcy zmodernizują nawierzchnię jezdni na odcinku od ul. Jadźwingów do posesji nr 52. W trakcie robót – ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Prace potrwają tydzień, a ich koszt to ok. 420 tys. zł.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Również w nadchodzący poniedziałek, 27 marca drogowcy pojawią się w dzielnicy XVII na ul. Sandora Petöfiego. Odnowiony będzie chodnik i jezdnia na odcinku od posesji nr 23 do 31a. Ekipy zajmą się najpierw chodnikiem. W trakcie robót – lokalne zwężenia, ruch dwukierunkowy utrzymany. Parce zakończą się pod koniec kwietnia br. Koszt modernizacji to ok. 750 tys. zł.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.
DRUKUJ
POBIERZ