Przegląd prac w dzielnicach (10-16.03)

Zaglądamy do dzielnic, sprawdzamy gdzie działają drogowcy i jakie będą się wiązać z tym zmiany w organizacji ruchu.

Dzielnica IV – Prądnik Biały

Na ul. Jabłonnej w przyszłym tygodniu drogowcy planują tu prace asfaltowe*. Na czas frezowania – pojawi się zwężenie jezdni, z kolei w trakcie asfaltowania ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów – wyznaczone trasy objazdowe.

 

Dzielnica V – Krowodrza

W poniedziałek, 13 marca br.* ruszą prace na placu Inwalidów – remont jezdni i chodników na odcinku od przedłużenia Lea do Królewskiej. W pierwszej kolejności chodnik i zatoka postojowa – zwężenie jezdni, ruch pieszych po drugiej stronie ulicy. W dalszym etapie prace asfaltowe.

Roboty potrwają do połowy kwietnia br., a ich koszt to ok. 250 tys. zł.

Zadanie realizujemy w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Z kolei, w środę, 15 marca br. ruszy kolejny etap prac drogowych na ul. Kaczorówka. Fragment ok. 250 m od ul. Pękowickiej zostanie zamknięty dla ruchu – w terenie wyznaczane objazdy. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg.

 

Dzielnica XII – Bieżanów-Prokocim

Na ul. Teligi, jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, w środę, 15 marca br. ekipy rozpoczną roboty związane z wymianą krawężnika oraz opaski przykrawężnikowej na odcinku od ul. Jerzmanowskiego do ul. Wielickiej – strona lewa, jadąc w kierunku Wielickiej. Po stronie prawej roboty nadal będą kontynuowane, drogowcy zajmą się wykonaniem zatok autobusowych – pojawią się dodatkowe zmiany w organizacji ruchu. Obecne zatoki zostaną zlokalizowane w nowych tymczasowych lokalizacjach.

 

Dzielnica XIII – Podgórze

Drogowcy planują rozpoczęcie prac na ul. Zamoyskiego. Zmodernizowane zostaną wybrane odcinki tej ulicy – od ul. Przełęcz do ul. Stromej, od ul. Warneńczyka do Zamoyskiego nr 18, od Zamoyskiego nr 4 do nr 1. Wstępny termin to poniedziałek, 20 marca br.* – szczegóły podamy w osobnym komunikacie.

Koszt prac ok. 530 tys. zł. Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników dofinansowanego z rządowego Programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

 

Dzielnica XVII – Wzgórza Krzesławickie

Dziś drogowcy kończą prace na ul. Obwodowej, w przyszłym tygodniu będą finalizować prace na ul. Głębinowej. Z kolei na ul. Glinik, ekipy zgodnie z planem zakończyły prace na pierwszej połowie jezdni, od poniedziałku, 13 marca br. ruszą z pracami na drugiej.

 

* Termin uzależniony od warunków pogodowych.

 

DRUKUJ
POBIERZ