Przed nami prace na ul. Zakopiańskiej

Ostatnio sporo na torowiskach działo i dzieje się we wschodniej części miasta, m.in. Ujastek Mogilski, al. Jana Pawła II i Ptaszyckiego. Po święcie Wszystkich Świętych torowcy planują przenieść się na południe i pracować wzdłuż ul. Zakopiańskiej.

W południowej części miasta cały czas buduje się Trasa Łagiewnicka, której jednym z elementów jest nowe torowisko. To w pobliskim jej sąsiedztwie, wzdłuż ul. Zakopiańskiej również wymaga prac serwisowych.

 

Rozpoczęcie remontu na Zakopiańskiej planowane jest na początku listopada – już po święcie Wszystkich Świętych, kiedy komunikacja miejska zwykle jest wzmacniana, a zakończenie w marcu przyszłego roku. Zakres bowiem jest spory i na pewno duże znaczenie będą miały warunki pogodowe.

Prace jakie zaplanowano na Zakopiańskiej to m.in. wymiana torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki wymiana zwrotnic (6), sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz napawanie. Koszt prac szacujemy na kilkanaście milionów.

Oczywiście na czas remontu niezbędne będzie wyłączenie ruchu tramwajowego, pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza (informacje poda Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie), prawdopodobnie zamknięty zostanie również przejazd przy ul. Zbrojarzy. O szczegółach poinformujemy w osobnym komunikacie.

DRUKUJ
POBIERZ