Prace na Zakopiańskiej od soboty

W sobotę, 27 listopada rozpoczną się prace na torowisku wzdłuż ul. Zakopiańskiej. W związku z robotami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Zakres prac do wykonania jest spory. Roboty jakie zaplanowano na Zakopiańskiej to m.in. wymiana torowiska na odcinkach od węzła Łagiewniki do Trasy Łagiewnickiej oraz od Trasy Łagiewnickiej do centrum Solvay – w sumie ok. 2,5 km pojedynczego toru. Dodatkowo na samej pętli Borek Fałęcki wymiana zwrotnic (6), sieci trakcyjnej, sterowania i ogrzewania zwrotnic oraz napawanie.

Na czas remontu zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączenie ruchu tramwajowego od węzła Łagiewniki do Borku Fałęckiego, autobusowa komunikacja zastępcza – szczegóły w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego,
  • pasy dla autobusów wyznaczone na ul. Zakopiańskiej, jeden w kierunku centrum, drugi w kierunku granicy miasta.

Na skrzyżowaniu z ul. Kościuszkowców bez zmian w organizacji ruchu, natomiast zmiany mogą pojawić się na skrzyżowaniu z ul. Zbrojarzy, ale dopiero w marcu – poinformujemy o szczegółach w osobnym komunikacie. Wszystkie dojazdy do posesji przechodzące przez torowisko zostaną wykonane od nowa (prefabrykowane płyty torowe). Na czas prowadzenia prac zostanie zapewniony dojazd do posesji.

Remont potrwa do końca marca 2022 r., a jego koszt to ok. 14 mln zł.

DRUKUJ
POBIERZ