Plany na przyszły tydzień

Pomimo jesiennych warunków pogodowych drogowcy nadal pracują. W przyszłym tygodniu prace rozpoczną się na ul. Dąbrowa boczna, Grębołowskiej oraz Stary Gościniec (przesunięcie z uwagi na warunki pogodowe), kontynuowane będą prace na ul. Stella-Sawickiego oraz Gustawa Daniłowskiego.

W poniedziałek, 19 października br. wystartuje remont ul. Grębałowskiej*. Odnowiona zostanie nawierzchnia jezdni, na odcinku od skrzyżowania z ul. Folwarczną do skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską. Prace związane z wymianą nawierzchni będą realizowane odcinkowo – odcinkowe zamknięcia (realizacja poza godzinami szczytu). Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych remont zakończy się 24 października br. Koszt prac to ok. 160 tys. zł.

Fragment ul. Dąbrowa boczna* zyska nową nawierzchnię. W związku z pracami (od 22 października br.) obowiązywać będą lokalne zmiany w organizacji ruchu. Prace potrwają około tygodnia. Koszt prac to ok. 25 tys. zł. Na ul. Stary Gościniec* poprawiona zostanie droga tłuczniowa, od skrzyżowania z ul. G. Morcinka (ok. 0,5 km). Koszt prac to ok. 30 tys. zł.

Trwają prace na ul. Stella-Sawickiego. Remontem objęta jest jezdnia (dwa pasy) prowadząca w kierunku węzła im. gen. L. Rayskiego – odcinek ok. 400 metrów od prawoskrętu do samego węzła (łącznie z odcinkiem pod węzłem). Ułożenie warstwy ścieralnej z uwagi na warunki pogodowe zostało przełożone na początek przyszłego tygodnia (realizacja w nocy z 19 na 20 oraz 20 na 21 października br.). W trakcie remontu przejezdność jest cały czas utrzymana. Koszt prac to ok. 600 tys. zł.

Dodatkowo w tym tygodniu rozpoczął się remont ul. Daniłowskiego (odcinek od al. Jana Pawła II do W. Orkana) w ramach programu nakładowego. W pierwszej kolejności drogowcy realizują prace brukarskie (chodnik, krawężniki), później wymieniona zostanie nawierzchnia. W związku z pracami mogą pojawiać się lokalne zawężenia jezdni. Prace potrwają do końca listopada br. Koszt prac to ok. 820 tys. zł. – Pogram nakładowy 2020 r.

Realizacja prac uzależniona od warunków atmosferycznych.

DRUKUJ
POBIERZ