Jest już przetarg na P+R Suche Stawy

Zgodnie z planem został ogłoszony przetarg na dostosowanie obecnej płyty parkingowej pod parking typu “parkuj i jedź”. P+R Suche Stawy powstanie na ul. Ptaszyckiego. Na oferty czekamy do poniedziałku, 25 października. Cały czas trwa projektowanie nowego węzła w Bronowicach.

P+R Suche Stawy

W dzielnicy XVIII (Nowa Huta) na ul. Ptaszyckiego, w pobliżu obiektów sportowych i Centrum Rozwoju Com-Com Zone planowane są prace remontowe istniejącej zniszczonej nawierzchni parkingu wykonanej z płyt betonowych. Parking zyska odwodnienie, oświetlenie oraz zostanie wyposażony w niezbędne elementy dla potrzeb systemu „parkuj i jedź”. Właśnie został ogłoszony przetarg na wykonawcę, który zaprojektuje i wykona niezbędne prace. Roboty w terenie mogą ruszyć jeszcze w tym lub na początku przyszłego roku.

Prace przy dostosowaniu parkingu będą realizowane w koordynacji z robotami na torowisku wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Jego oddanie będzie zgrane z zakończeniem prac na ul. Igołomskiej.

Węzeł przesiadkowy z P+R Bronowice

W dzielnicy VI (Bronowice) w rejonie skrzyżowania ulic Balickiej, Armii Krajowej i Złoty Róg, w bezpośrednim sąsiedztwie przystanku kolejowego Kraków-Bronowice powstanie nowy węzeł przesiadkowy. Trwa jego projektowanie, roboty w terenie planowane są w przyszłym roku.

Dwupoziomowy obiekt będzie składał się z dworca autobusów miejskich (płyta dolna), terminala dworca autobusowego z pomieszczeniami obsługi technicznej i dyspozytora ruchu, poczekalni dla podróżnych, sanitariatów, pomieszczeń technicznych, parkingu P+R (płyta górna, zadaszona, na ok. 220 miejsc postojowych). Znajdzie się tu również przestrzeń dla parkingu rowerowego.

Na stropie nad parkingiem zostanie zastosowane ekologiczne rozwiązanie – zielony dach.

DRUKUJ
POBIERZ