Finiszuje malowanie miejsc postojowych na obszarze UNESCO

W połowie września br. rozpoczęliśmy prace związane z wprowadzeniem poziomego oznakowania miejsc postojowych w ścisłym centrum Krakowa. Koperty postojowe i białe linie pojawiły się na obszarze UNESCO, czyli w Starym Mieście. Prace te potrwają do końca roku.

Drogowcy wymalowali miejsca postojowe oraz koperty dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystko po to, aby poruszanie się po Starym Mieście w Krakowie było spójne i uporządkowane. Malowanie było ograniczone do niezbędnego minimum. Z poszanowaniem specyfiki tej części miasta – wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Obecnie malowane są linie wyznaczające miejsca postojowe. Prace te uzależnione są jednak od warunków atmosferycznych, umożliwiających trwałe naniesienie powłok malarskich.

Na terenie samego Starego Miasta farbą pokryto ponad 3 tys. m² powierzchni. Wymalowano 238 kopert (w tym 115 białych kopert oraz 123 z niebieskim tłem i piktogramem).

Ekipy odpowiedzialne za malowanie będzie można spotkać m.in.: na ul. Paulińskiej, na skrzyżowaniu św. Jana i św. Marka czy na ul. Szczepańskiej.

Koszt wymalowania miejsc na terenie UNESCO to ok. 67, 5 tys. zł.

 

DRUKUJ
POBIERZ