Awaryjne prace na węźle Dietla/Starowiślna oraz rondzie Grzegórzeckim

W poniedziałek, 19 października br. (ok. godz. 20:00) rozpocznie się awaryjna naprawa zużytego elementu krzyżownicy na skrzyżowaniu torów w relacji ul. Grzegórzecka – al. Powstania Warszawskiego. W związku z pracami obowiązywać będą zmiany w komunikacji tramwajowej, ruch samochodowy odbywał się będzie bez zmian. Roboty zakończą się ok. 4:30.

Na torowisku na rondzie Grzegórzeckim naprawy wymaga zużyty element krzyżownicy. Prace, które zostaną przeprowadzone nie będą powodować zmian w organizacji ruchu dla samochodów, w czasie robót obowiązywać będą jedynie zmiany w komunikacji miejskiej – szczegóły w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego. Koszt prac to ok. 15 tys. zł.

W mieście, korzystając z nocnej przerwy w komunikacji tramwajowej, ekipy utrzymaniowe realizują również inne prace na torowiskach, m.in. szlifowane jest torowisko na estakadzie Lipska-Wielicka (koszt ok.  290 tys. zł), napawany jest węzeł Dietla-Starowiślna (koszt ok. 380 tys. zł) oraz węzeł rondo Grzegórzeckie (koszt ok. 625 tys. zł).

DRUKUJ
POBIERZ