Akcja spisowa w Krakowie – tylko do 30 września

To już ostatnie dni na wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. W Krakowie organizowane są specjalne akcje spisowe – m.in. w plenerowych punktach oraz w budynkach Urzędu Miasta Krakowa. Uruchomiono także dodatkowy punkt spisowy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Wadowickiej 8W.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom, punkty spisowe są wciąż dostępne w plenerze. Takie stanowiska cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego nadal kontynuujemy spis na krakowskich placach targowych:

 

Plenerowe punkty spisowe:

  • 30 września – Rynek Główny, w godz. 10.00–18.00

 

Punkty spisowe na placach targowych (w godz. 8.00–14.00):

  • 30 września – Stary Kleparz
  • 30 września – Plac Imbramowski

 

Punkty Obsługi Mieszkańców:

Od 16 sierpnia jest także możliwość spisania się w Galerii Bronowice oraz w Galerii Serenada – na stanowiskach obsługiwanych przez pracowników Wydziału Spraw Administracyjnych. Stanowiska spisowe są czynne w godzinach otwarcia POM, tj. od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00–18.00.

Punkty spisowe w budynkach UMK:

Uruchomiony został nowy punkt spisowy w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Wadowickiej 8W. Można się tam spisać w dniach 28-30 września w godz. od 8.00 do 18.00.

W dalszym ciągu można skorzystać ze stanowisk spisowych w lokalizacjach UMK przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28A oraz na os. Zgody 2, w godz. 8.00–18.00.

Zachęcamy również mieszkańców do spisu przez internet na stronie spis.gov.pl lub infolinię spisową pod numerem telefonu 22 279 99 99.

A dlaczego warto się spisać? Choćby po to, by polityka państwa i samorządów była trafniejsza – lepiej odpowiadała na nasze wspólne potrzeby i oczekiwania. Przeczytaj list prezesa GUS i prezesa Związku Miast Polskich [PDF].

 

Więcej: www.krakow.pl

DRUKUJ
POBIERZ