Prace na Kamieńskiego i rondzie Matecznego

8 sierpnia drogowcy rozpoczęli prace na ul. Kamieńskiego (łącznica w kierunku Tischnera). Tej nocy, z 9 na 10 sierpnia, ruszą roboty na rondzie Matecznego.

Zwiększymy komfort podróży na fragmencie ul. Kamieńskiego oraz tarczy ronda Matecznego. Dodatkowo w czasie prac na rondzie – wymienione zostanie torowisko. Zadbamy tym samym o tych, którzy poruszają się w tym rejonie komunikacją miejską.

W poniedziałek, 8 sierpnia ekipy pojawiły się na ul. Kamieńskiegona łącznicy w kierunku ul. Tischnera. Obecnie, przez okres jednego tygodnia (do ok. 13 sierpnia) w związku z pracami brukarskimi obowiązują tu zawężenia – przejezdność utrzymana.

Równolegle, nocami miały ruszyć prace w rejonie tarczy ronda Matecznego. W nocy z 8 na 9 sierpnia ekipy miały przygotować infrastrukturę – zlikwidować betonowe bariery, a w nowej lokalizacji ustawić przystanek autobusowy (kierunek centrum). Te prace zostały przełożone i odbędą się w nocy – z 12 na 13 sierpnia*.

Przez kolejne cztery noce: z 9 na 10 sierpnia*, z 10 na 11 sierpnia*, z 11 na 12 sierpnia* oraz z 12 na 13 sierpnia* drogowcy będą działać na prawoskrętach ronda Matecznego – Kalwaryjskiej, Kamieńskiego, Wadowickiej i Konopnickiej. Przejezdność utrzymana.

Na tarczy ronda Matecznego wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz torowisko. W przejazdach drogowych pojawią się prefabrykowane płyty torowe, które pozwolą wyeliminować problem uszkodzeń nawierzchni. Dodatkowo na węźle Wadowicka/Rzemieślnicza wymienione zostaną zwrotnice. W dniach 14-15 sierpnia (niedziela-poniedziałek) planowane jest wyłączenie ruchu tramwajowego na odcinku Korona – Łagiewniki – wykonana zostanie wtedy przejazdówka, która umożliwi ruch tramwajowy tramwajami dwukierunkowymi. Tramwaj dwukierunkowy zapewni dojazd z Ronda Matecznego do centrum Krakowa. Od strony Łagiewnik tramwaje będą dojeżdżać do przystanku Rzemieślnicza. Koszt prac torowych to ok. 1,3 mln zł.

Zasadnicze prace na tarczy ronda Matecznego rozpoczną się we wtorek (16 sierpnia)*:

– na około tydzień (od 16 do ok. 22 sierpnia)*– zamknięta zostanie część północna ronda, ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się częścią południową, zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku centrum,

– potem również na około tydzień (od ok. 23 do ok. 29 sierpnia)*– zamknięta zostanie południowa część ronda, ruch dwukierunkowy w relacji Konopnickiej-Kamieńskiego będzie odbywał się północną częścią, zmieniona zostanie lokalizacja przystanku autobusowego w kierunku ul. Wielickiej.

Objazdy dla relacji:

  • Kalwaryjska – Wadowicka: ulicą Konopnicką, nawrotka na rondzie Grunwaldzkim i ponownie ul. Konopnicką
  • Wadowicka – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
  • Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicą Kamieńskiego, aleją Powstańców Śląskich, ulicą Limanowskiego
  • Konopnickiej – Kalwaryjska: ulicami Barską i Ludwinowską (dla pojazdów do 3,5 t)
  • Kamieńskiego – Wadowicka: ulicą Tischnera
  • Zakopiańska – centrum: ulicami Brożka, Kapelanka i Monte Cassino.

Po zakończeniu robót na tarczy ronda, od ok. 29 sierpnia*ekipy wrócą na łącznice – w trakcie asfaltowania będą one zamknięte. Dla pojazdów będą wyznaczone objazdy: przy pracach na łącznicy w stronę Tischnera ulicami: Puszkarską, Walerego Sławka, Kamieńskiego, z kolei na tej w stronę Kamieńskiego przez rondo Matecznego. Wtedy również będą działać na samej ul. Kamieńskiego – zajmą się chodnikami (wybrane odcinki) oraz wymianą nawierzchni na odcinku od Puszkarskiej do ronda Matecznego.

Całość prac zakończy się we wrześniu br., a ich koszt to ponad 5,1 mln zł (zakres drogowy i torowy). Zadanie w ramach Programu modernizacji dróg i chodników.

* Termin realizacji prac może ulec zmianie, uzależniony jest od warunków pogodowych.

 

DRUKUJ
POBIERZ