10-25 stycznia br. prace serwisowe na węźle Korona

W piątek (10 stycznia br.) rozpocznie się wymiana szyn łukowych od strony ul. Legionów Piłsudskiego na węźle Korona. Prace serwisowane na tym fragmencie realizowane będą do 25 stycznia br. (sobota). W związku z robotami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

W związku z wymianą szyn łukowych od strony ul. Legionów Piłsudskiego obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • w obrębie skrzyżowania ul. Kalwaryjskiej z ul. Legionów Piłsudskiego w kierunku ronda A. Matecznego – przejazd pojazdów będzie utrzymany, ale na fragmencie zostanie poprowadzony po torowisku;
  • brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;
  • brak możliwości wjazdu w ul. Celną od strony ul. Legionów Piłsudskiego – dojazd ul. Kalwaryjską od strony Rynku Podgórskiego (dwukierunkowa ul. Celna).


Aktualizacja: Po rozpoczęciu robót wprowadzona została korekta w organizacji ruchu. Na ul. Rejtana obowiązuje ruch dwukierunkowy. Nie ma też możliwości wjazdu z tej ulicy w ul. Legionów Józefa Piłsudskiego i dalej, w ul. Kalwaryjską.

W okresie od 25 stycznia do 17 lutego br. planowana jest wymiana rozjazdów w osi ul. Kalwaryjskiej. W trakcie prac wyłączony zostanie ruch tramwajowy – w ciągu ul. Kalwaryjskiej pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza. Szczegółowe informacje wraz z mapką opublikujemy w przyszłym tygodniu.

DRUKUJ
POBIERZ