Sztab WOŚP w krakowskim magistracie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze może liczyć na Kraków. To jedna z tych inicjatyw, które wyzwalają w nas mnóstwo chęci do działania w szczytnym celu. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 31. finał akcji. Tego dnia siedzibą sztabu WOŚP będzie magistrat przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

Zdjęcie Sztab WOŚP w krakowskim magistracie

W finałową niedzielę krakowski magistrat przy placu Wszystkich Świętych 3-4 będzie siedzibą sztabu WOŚP! W budynku Urzędu Miasta Krakowa już po raz drugi zgromadzą się wolontariusze. Odbędzie się tu także liczenie i ewidencjonowanie datków, które dzień po finale odbierze konwój bankowy.

Lista aukcji sztabu WOŚP przy Urzędzie Miasta Krakowa jest spora – i wciąż, codziennie startują nowe licytacje!

We współpracę bardzo mocno angażuje się Muzeum Krakowa i inne jednostki miejskie. Podczas tegorocznego finału, swój mały jubileusz obchodzi ekipa sztabu przy magistracie. Członkowie zespołu, którzy na przestrzeni lat współpracowali z różnymi organizacjami partnerskimi, już po raz 20. przygotują i rozliczą zbiórkę!

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski przekazał na licytację rękawice bokserskie od Witalija Kliczki. Ten symboliczny przedmiot jest prezentem od mera Kijowa w podziękowaniu za pomoc, jaką krakowianie ofiarowali walczącej Ukrainie.

Także Rafał Komarewicz, przewodniczący Rady Miasta Krakowa przekazał dary na licytację. Wylicytować będzie można wyjątkowe puzzle i plakat „Kraków” autorstwa Andrzeja Mleczki oraz tabliczkę ze skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z dedykacją od Jurka Owsiaka wraz z gadżetami WOŚP.

„Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”

To hasło 31. edycji najgłośniejszej orkiestry świata!

Dlaczego Fundacja WOŚP chce walczyć z sepsą? Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z danych wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to pokonanie sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Jak rozpoznać wolontariusza 31. finału WOŚP?

Ponad 2 tys. wolontariuszy z siedmiu działających w Krakowie sztabów wyjdzie w dniu finału na ulice miasta by wziąć udział w tradycyjnej kweście. Osoby kwestujące zostaną wyposażone w atrybuty, które nierozerwalnie kojarzą się z „Letnią Zadymką Pośrodku Zimy”. Cechą rozpoznawczą wolontariusza jest aktualny identyfikator ze zdjęciem, hologramem i pieczątką oraz tekturowa zaplombowana puszka kwestarska opatrzona tym samym numerem, który widnieje na identyfikatorze. Oprócz tego wolontariusze otrzymają setki czerwonych serduszek, które będą rozdawać za datki do puszek. Nie zabraknie im też z pewnością uśmiechu i pozytywnej energii płynącej z pomagania innym.

DRUKUJ
POBIERZ