Zarząd Dróg Miasta Krakowa zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zarządu Dróg Miasta Krakowa.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Na stronie można używać standardowych skrótów klawiszowych.
Na stronie można zmieniać kontrast i wielkość czcionki.
Na stronie można włączyć funkcję czytania strony.
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Renata Postawa-Giza, rgiza@zdmk.krakow.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48502793228. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później
niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna budynku siedziby głównej ZDMK w Krakowie, ul. Centralna 53 – budynek A i B
Siedziba główna Zarządu Dróg Miasta Krakowa mieści się w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach połączonych korytarzem na poziomie drugiego piętra.
o budynków A i B prowadzą 4 wejścia.
Do budynku A można wejść głównym wejściem od ul. Centralnej – wejście po kilku stopniach oraz wejściem bocznym (aktualnie w remoncie) od strony przełączki pomiędzy budynkami, które jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Do budynku B prowadzi wejście główne od ul. Centralnej – wejście po kilku stopniach, oraz wejście boczne (aktualnie w remoncie) od strony przełączki pomiędzy budynkami, które jest przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
W pobliżu wejść głównych umieszczono tabliczki z numerami telefonów, pod którymi dostępna jest osoba mogąca udzielić wsparcia przy wejściu do budynku.
Do wejść bocznych prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich, zlokalizowany pomiędzy budynkami, dostępny od ul. Centralnej (aktualnie w remoncie)
Do budynków ZDMK można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze dojście od przystanku autobusowego (ul. Nowohucka) znajduje się w odległości 400 m od budynku.
Przed budynkami znajdują się wyznaczone miejsca parkingowe dla interesantów, a w pobliżu podjazdu znajdują się 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Dla osób z niepełnosprawnością ruchową dostępne są tylko korytarze na parterze.
W budynkach nie ma windy.
W budynku A na parterze po lewej stronie od wejścia znajduje się Dziennik Podawczy. W budynku B, na parterze obok wejścia bocznego znajduje się kasa.
Toalety dla osób niepełnosprawnych znajdują się na parterze budynku A i B. Toalety są wyposażone w system przywoławczy.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
W budynku A jest pętla indukcyjna.
Po wcześniejszym zgłoszeniu można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.
Budynek nie jest przystosowany do potrzeb osób niewidzących lub słabowidzących.
w Krakowie, ul. Reymonta 20
Biura znajdują się na parterze budynku Stadionu Miejskiego im H. Reymana,
Wejścia do biur prowadzą bezpośrednio z poziomu terenu. W biurach obecny jest pracownik, który może udzielić wsparcia osobom ze szczególnymi potrzebami w wejściu do biura.
Do biur można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Najkrótsze dojście do przystanku tramwajowego (al. 3-go Maja) znajduje się w odległości 300 m od budynku.
W bezpośrednim sąsiedztwie biura nie ma miejsc parkingowych.
Brak toalet dla interesantów.
Stanowiska obsługi oraz kasa są dostosowane do obsługi osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Biura SPP są wyposażone w pętle indukcyjne.
Po wcześniejszym zgłoszeniu można skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.
Do budynku prowadzi jedno wejście główne od strony ul. Galicyjskiej dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
W budynku są windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, wyposażone w barierki, lustra i system przyzywowy.
Windy nie są przystosowane do ewakuacji w przypadku pożaru.
W budynku znajdują się toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku można wejść z psem asystującym lub psem przewodnikiem.