Zmiany na Dietla

Przebudowa skrzyżowania ulic Dietla i Krakowskiej od strony Stradomskiej w ramach przebudowy Krakowskiej została zakończona. W poniedziałek (25 maja br.) wykonawca planuje przełożyć ciężar robót na jezdnię południową – pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Ukończone roboty drogowe po stronie Stradomskiej pozwolą na przełożenie ruchu na jezdnię północną. Fragment ulicy Dietla po stronie południowej zostanie zamknięty i rozpoczną się na nim pierwsze prace pod nadzorem archeologicznym. Na postępy prac w tym miejscu będą miały wpływ ewentualne odkrycia. Po stronie północnej Dietla dobiegają jeszcze końca prace w zakresie torowiska tramwajowego. Uruchomienie relacji tramwajowej Dietla – Stradomska planowane jest na początku czerwca br. (jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem około 1 czerwca).

 

 

Wzdłuż ulicy Krakowskiej na ukończeniu są roboty brukarskie, torowisko zostało zamocowane w betonowych płytach. Widać pierwsze nasadzenia. Tuż przy wlocie Krakowskiej od strony Dietla trwa budowa kanalizacji deszczowej oraz przebudowa infrastruktury podziemnej. Na skrzyżowaniu Krakowskiej z Podgórską i Rybaki trwają prace brukarskie oraz wykonywane są warstwy podbudowy torowiska.

Wykonawca deklaruje powrót tramwajów na ulicę Krakowską na początku wakacji.

DRUKUJ
POBIERZ