Złóż fiszkę i zweryfikuj pomysł

W środę (1 kwietnia br.) ruszy możliwość składania projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przyszli wnioskodawcy, którzy już teraz udzielają się w facebookowych grupach w ramach „Wspólnych Projektów BO 2020”, mają szansę zweryfikować swoje pomysły, zanim oficjalnie zarejestrują je w bazie BO.

Aby to zrobić wystarczy do 29 marca wypełnić fiszkę projektową i przekazać ją Ambasadorowi Lokalnej Partycypacji.

W czasie epidemii wywołanej koronawirusem harmonogram budżetu obywatelskiego nie zmienił się, choć zmodyfikowane zostały metody pracy zainteresowanych złożeniem wniosków. Zamiast spotkań z ekspertami i maratonów pisania projektów dyskusje przeniosły się do sieci. – W ramach „Wspólnych Projektów 2020” działa 18 grup dyskusyjnych na Facebooku, gdzie mieszkańcy mogą wypowiadać się o potrzebach swojej dzielnicy, przedstawiać własne pomysły i dyskutować na temat propozycji innych grupowiczów. Praca nad propozycjami zadań odbywa się we współpracy z Ambasadorami Lokalnej Partycypacji. W dyskusji może wziąć udział każdy mieszkaniec Krakowa, wystarczy dołączyć do jednej z grup na Facebooku dotyczącej wybranej dzielnicy.

To ostatni dzwonek, aby pomysł, który chcemy złożyć do BO, poddać wcześniejszej weryfikacji urzędników. Żeby to zrobić wystarczy zamieścić opis pomysłu na projekt w budżecie obywatelskim w formie postu na grupie FB Wspólnych Projektów do 28 marca br. Lista wszystkich grup dostępna jest – TUTAJ. W grupie pomysł poddawany jest dyskusji i ewentualnym zmianom. Potem wystarczy wypełnić prostą fiszkę, w której krótko opiszemy pomysł i wysłać ją do Ambasadora Lokalnej Partycypacji w swojej dzielnicy. Termin składania fiszek mija 29 marca br. W kwietniu do autorów fiszek trafi informacja zwrotna od jednostek weryfikujących. Po jej otrzymaniu i uwzględnieniu będzie można oficjalnie złożyć właściwy wniosek do BO.

Przypomnijmy, w tym roku pula środków na BO to 32 mln zł. 6,4 mln zł to środki na zadania ogólnomiejskie, reszta zostanie rozdysponowana między dzielnice.

DRUKUJ
POBIERZ