Zgłoś swój pomysł (2024)

Od jutra, 1 lutego aż do 1 marca będzie można składać wnioski do 11. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. W tym roku kwota przeznaczona na realizację propozycji mieszkańców to 46 mln zł.

Zdjęcie Zgłoś swój pomysł (2024)

W tej kwocie na projekty dzielnicowe do dyspozycji jest 36,8 mln zł, a na zadania ogólnomiejskie – 9,2 mln zł. Podział środków, które przypadają na poszczególne dzielnice, znajduje się na stronie budzet.krakow.pl.

Aby pomysł stał się projektem, należy złożyć wniosek elektronicznie, również na stronie budzet.krakow.pl.

Przed przystąpieniem do napisania wniosku, warto zapoznać się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania, które są kompendium wiedzy o BO. Warto także skorzystać z banku pomysłów, który zawiera propozycje zgłoszone przez mieszkańców. Można je wykorzystać i przekuć na wniosek do BO.

Ważną częścią projektu jest jego harmonogram i kosztorys. W harmonogramie należy opisać po kolei, jak wyobrażamy sobie realizację pomysłu, a więc rozpoczęcie np. naboru uczestników, start promocji, a także kiedy powinna nastąpić właściwa realizacja oraz jego zakończenie.

Chociaż pole kosztorysu nie jest obowiązkowe, to jednak warto wstępnie oszacować wydatki, posługując się przygotowanym cennikiem. Pozwoli to sprawdzić czy nasz projekt w zaplanowanym kształcie jest możliwy do wykonania.

DRUKUJ
POBIERZ