ZDMK zwyciężył w konkursie CUPT „Fundusze UE blisko nas”

We wtorek, 22 listopada br., na uroczystym forum z okazji 15-lecia Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) w Warszawie, poznaliśmy laureatów konkursu “Fundusze UE blisko nas”. Zarządowi Dróg Miasta Krakowa przypadła w udziale główna nagroda.

W imieniu ZDMK odebrał ją dyrektor naczelny Marcin Hanczakowski. Wszystko to w obecności na forum Andrzeja Bittela, wiceministra Infrastruktury i Roberta Jakubika, dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz przedstawicieli wszystkich istotnych polskich podmiotów realizujących inwestycje transportowe.

Konkursowe jury przyznało ZDMK nagrodę główną za film prezentujący krakowskie inwestycje transportowe, m.in.: przebudowę ulicy Krakowskiej, przebudowę ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Inwestycje te zostały zrealizowane w ostatnich latach w ramach zadania Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Pracownicy naszego zespołu prasowego, przygotowując konkursowy materiał, podeszli do tematu absolutnie merytorycznie, acz z przymrużeniem oka. Cieszymy się więc, że właśnie taka forma prezentacji naszych dokonań spotkała się z uznaniem szacownego jury i dziś mogę w imieniu naszej jednostki odebrać tę nagrodę – powiedział Marcin Hanczakowski, dyrektor naczelny Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Warszawie, w trakcie trwającego FORUM Centrum Unijnych Projektów Transportowych, w ramach obchodów 15-lecia istnienia tej instytucji.

Relacja z wydarzenia: https://www.cupt.gov.pl/aktualnosc/rozne/15-lat-przyjazni-z-funduszeue/

 

 

Projekt pn. “Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą” otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Działania 6.1 – “Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach”, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

 

 

O konkursie – Ogłaszamy konkurs „Fundusze UE blisko nas”! Do wygrania nagrody pieniężne za najlepszy reportaż, fotoreportaż lub wideo

Jubileusz CUPT – 15 lat CUPT – najlepsza droga do rozwoju polskiego transportu z wykorzystaniem środków UE

DRUKUJ
POBIERZ