Wymiana asfaltu na moście Wandy i sąsiednim rondzie Pagaczewskiego

W poniedziałku, 11 grudnia br. rozpocznie się remont wykonywany metodą nakładkową na moście Wandy oraz na sąsiadującym z przeprawą rondzie Pagaczewskiego. Prace na samym moście potrwają trzy dni i zakończą się 13 grudnia*. Drogowcy nieco dłużej popracują na samym rondzie. Tu naprawa podbudowy, wymiana krawężników, asfaltu pierścienia wewnętrznego i zewnętrznego ronda potrwa do 22 grudnia*.

Aktualizacja 12.12.2023 r.

Wykonawca prac poinformował nas, że dziś ze względów bezpieczeństwa czasowo wyłączył ruch na moście. Zapowiedział, że jutro 13 grudnia br. w godzinach 9.00-13.00 przejazd przez most będzie zamknięty, z wyłączeniem komunikacji miejskiej i służb. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie.

 


Remont jest konieczny, ponieważ stan asfaltu, szczególnie na rondzie wymaga interwencji. Chcemy wykorzystać zapowiadaną na przyszły tydzień odwilż, do przeprowadzenia niezbędnych prac. Kolejny atak zimy i gwałtowne przejście temperatury przez zero może spowodować dalszą, szybszą erozję asfaltów. Remont będzie się wiązał ze zmianami w organizacji ruchu, szczególnie dla samochodów ciężarowych. W czasie remontu nie będą mogły przejechać przez most i rondo. Objazdy wyznaczono drogą S7 i pobliskim mostem kardynała Franciszka Macharskiego.

Harmonogram prac i szczegółowe zmiany w organizacji ruchu:

Most Wandy:

  • 11 grudnia, poniedziałek – frezowanie na moście Wandy. Utrzymanie ruchu aut osobowych, z wyjątkiem samochodów ciężarowych. Dla samochodów osobowych dostępne oba kierunki, sterownie ręczne.
  • 12 grudnia, wtorek – układanie warstwy ścieralnej na jednym kierunku. Most zamknięty dla samochodów ciężarowych. Ruch samochodów osobowych, komunikacji miejskiej oraz służb utrzymany.
  • 13 grudnia, środa – układanie warstwy ścieralnej na drugim kierunku. Most zamknięty dla samochodów ciężarowych. Ruch samochodów osobowych, komunikacji miejskiej oraz służb utrzymany. Zakończenie prac na moście Wandy – ruch na moście przywrócony.

Rondo Pagaczewskiego:

  • 11 – 15 grudnia  (poniedziałek – piątek) – rondo pierścień wewnętrzny (roboty brukarskie + podbudowa), ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych.
  • 18 grudnia (poniedziałek) – układanie warstw bitumicznych na pierścieniu wewnętrznym, ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych.
  • 19 – 22 grudnia (wtorek – piątek) – prace związane z frezowaniem oraz układaniem nawierzchni asfaltowej na czterech ćwiartkach pierścienia zewnętrznego ronda, ruch dopuszczony z wyjątkiem samochodów ciężarowych. Podczas robót ręczne sterowanie ruchem.

Planowane zakończenie prac, 22 grudnia o godz. 21.00.

* Realizacja prac uzależniona od warunków pogodowych.

DRUKUJ
POBIERZ