Królewska w nowej odsłonie

Ul. Królewska, Podchorążych i Bronowicka jak nowe. Droga i torowisko prowadzące do Bronowic zostały już odebrane przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Ale prace jeszcze się nie zakończyły. Arterie odzyskały dawną świetność, wykonawca na zakończenie wszystkich prac zgodnie z umową ma jeszcze 3 dni.

Na miejscu wciąż pracują ekipy przygotowujące małą architekturę, montowane są barierki odgradzające jezdnię od chodników, trwa regulacja włazów w ciągach pieszych, montowane jest nowe oznakowanie, ale i ławki, kosze na śmieci. Nasadzana jest zieleń i siana trawa.

Wykonawca na zakończenie prowadzonych od 12 miesięcy prac oraz na zgłoszenie inwestycji do odbioru ma czas do niedzieli, 22 września br. Po zgłoszeniu gotowości inspektorzy ZDMK przystąpią do odbioru. Będzie to moment, w którym inwestor, czyli Zarząd Dróg Miasta Krakowa i wykonawca spółka ZUE – potwierdzą wykonanie zobowiązania określonego w umowie, otworzą tym samym prawo do żądania wynagrodzenia ze strony wykonawcy oraz wyznaczą początek biegu terminów rękojmi za ewentualne wady.

 

 

Zadanie realizowane w ramach projektu pn. „Modernizacja torowisk tramwajowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Działania 6.1, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Zdjęcie podpisywania dokumentów

 

DRUKUJ
POBIERZ