Tymczasowa procedura umożliwiająca zakup abonamentu

Tymczasowa procedura umożliwiająca elektroniczny zakup abonamentu (uruchomiona w czasie zamknięcia biura Strefy Płatnego Parkowania) nadal obowiązuje. Aby dokonać zakupu należy wypełnić wniosek i przesłać go wraz z załącznikami na dedykowany adres mailowy: abonamenty.spp@zdmk.krakow.pl. Abonament będzie ważny tylko do 6 miesięcy.

Osoby, które muszą dokonać zakupu abonamentu postojowego typu „K”, „I”, „N”, „M”, „A” oraz „Z” mogą zrobić to elektronicznie – należy zapoznać się z procedurą i zgodnie z informacjami w niej zawartymi przesłać skany dokumentów wraz z wypełnionym wnioskiem na adres: abonamenty.spp@zdmk.krakow.pl – maksymalny rozmiar załącznika 10 MB. Abonament zakupiony w formie elektronicznej może być ważny maksymalnie 6 miesięcy.

Przed złożeniem wniosku prosimy o sprawdzenie okresu ważności abonamentu – z uwagi na zawieszenie funkcjonowania OPP w okresie od 16 marca do 3 maja br. – abonamenty zostały automatycznie wydłużone o 49 dni sprawdź TUTAJ.

Pytania do biura Strefy Płatnego Parkowania należy przesyłać tylko i wyłącznie na adres: strefa@zdmk.krakow.pl. Adres: abonamenty.spp@zdmk.krakow.pl służy jedynie do przyjmowania wniosków.

Każdy przesłany wniosek jest weryfikowany przez pracowników biura, w przypadku braku dokumentów wysyłana jest dodatkowa prośba o ich uzupełnienie. Po pozytywnej weryfikacji mieszkaniec otrzymuje drogą mailową informację dotyczącą płatności. W przypadku abonamentów typu “K” i “Z” nie będą wydawane identyfikatory do umieszczenia za przednią szybą pojazdu.

Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z nabyciem abonamentu. Wydanie abonamentu następuje w ciągu 2 tygodni od jego złożenia (wnioskowana data obowiązywania abonamentu nie może być krótsza niż tydzień – 7 dni), po wcześniejszym opłaceniu abonamentu na wskazany rachunek bankowy ZDMK. Płatność możliwa jest jedynie poprzez dokonanie przelewu bankowego po wcześniejszej pozytywnej weryfikacji wniosku. Numer konta zostanie przesłany wraz z informacją o pozytywnej weryfikacji wniosku. W przypadku wpłynięcia środków na konto ZDMK po terminie wskazanym przez klienta jako data rozpoczęcia ważności abonamentu postojowego, abonament będzie obowiązywał od dnia zaksięgowania wpłaty do dnia wynikającego z typu wykupionego abonamentu.

Zakup abonamentów ogólnodostępnych jest możliwy za pośrednictwem e-sklepu – E-abonamenty.

DRUKUJ
POBIERZ