Trwa liczenie głosów

Zakończyło się głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Przez 10 dni krakowianie mogli wybierać ich zdaniem najciekawsze inicjatywy ogólnomiejskie i dzielnicowe. Teraz trwa wielkie liczenie oddanych głosów.

Przez internet zagłosowało 36 670 osób. Z punktów do głosowania dostarczono już 4 000 kart, drugie tyle jest w drodze. W tej chwili oddane głosy są weryfikowane. Ostateczne wyniki zostaną zaprezentowane w środę, 23 października.

Przypomnijmy, w tym roku do rozdysponowania jest łącznie 30 mln zł: 10 mln zł na projekty ogólnomiejskie i 20 mln zł na projekty o charakterze dzielnicowym. Zadania można było wskazywać przez internet – za pośrednictwem platformy budzet.krakow.pl lub tradycyjnie – na kartach do głosowania w ok. 150 wyznaczonych punktach. Dodatkowo po mieście jeździł budżetowy autobus, a w głosowaniu – po raz pierwszy w historii BO – mogły wziąć udział także dzieci. Głosujący wskazywali po 3 projekty z listy zadań ogólomiejskich (było ich 118) i dzielnicowych (tych było łącznie 439).

DRUKUJ
POBIERZ