Start prac na skrzyżowaniu Puszkarskiej z Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W czwartek, 25 maja, w dzielnicy XI (Podgórze Duchackie) ruszy przebudowa skrzyżowania ul. Puszkarskiej z Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Roboty drogowe realizuje deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Skrzyżowanie ul. Puszkarskiej z Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zostanie przebudowane na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. W ramach inwestycji wybudowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy.

Pierwszy etap prac realizowany będzie głównie na terenach zielonych. Drogowcy rozpoczną od przygotowania terenu oraz budowy instalacji i nowego ciągu pieszo-rowerowego.  Później pojawią się pierwsze zmiany w organizacji ruchu – ruch pieszo-rowerowy zostanie przekierowany na nowo wybudowany układ drogowy, a w miejscu obecnego chodnika powstanie jezdnia. W dalszym etapie wykonawca przystąpi do korekty nawierzchni ciągów pieszo-rowerowych po stronie CH Bonarka – wtedy ruch pieszo-rowerowy zostanie przesunięty bliżej CH Bonarka.

W pierwszym miesiącu realizowanych prowadzonych – mogą występować chwilowe zawężenia pasa jezdni. Potem pojawi się zawężenie w ciągu ul. Puszkarskiej – na wysokości CH Bonarka. W okresie wakacyjnym wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy, od ul. Kamieńskiego i od ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Będzie można przejechać tylko przez drogę wewnętrzną CH Bonarka i w kierunku Walerego Sławka.

Prace potrwają do końca września br.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ