Sezon remontowy trwa nadal

W ramach bieżącego utrzymania dróg realizowane są remonty jezdni, chodników czy ścieżek rowerowych. Jesienią prace nie zwalniają. W tym tygodniu rozpoczęły się remonty m.in. na ulicach Czechowicza, Stella-Sawickiego.

W poniedziałek, 12 października br. wystartował remont na ul. Czechowicza (Dzielnica XII). Prace dotyczą łącznika pomiędzy Czechowicza a Marzanny. Remont potrwa do końca października br., a jego koszt to ok. 80 tys. zł.

Z kolei w środę, 14 października br. rozpoczęły się prace na ul. Stella-Sawickiego. Remontem objęta jest jezdnia (dwa pasy) prowadząca w kierunku węzła im. gen. L. Rayskiego – odcinek ok. 400 metrów od prawoskrętu do samego węzła (łącznie z odcinkiem pod węzłem). Ułożenie warstwy ścieralnej z uwagi na warunki pogodowe zostało przełożone na przyszły tydzień (realizacja w nocy z 19 na 20 oraz 20 na 21 października br.). W trakcie remontu przejezdność jest cały czas utrzymana. Koszt prac to ok. 600 tys. zł.

Obecnie drogowcy prowadzą prace m. in. na: ul. Jerzmanowskiego – remontowany jest chodnik przy parkingu na wysokości budynku nr 37, prace zakończą się pod koniec października (koszt ok. 30 tys. zł); ul. Petrażyckiego – remont chodnika na odcinku od ul. Libertowskiej do granicy dzielnicy X, obowiązują miejscowe zawężenia, remont potrwa do końca października br.; ul. Miarowej – odnawiana jest nawierzchnia jezdni na odcinku od ul. Podgórki w stronę ul. Tuchowskiej (w trakcie frezowania i układania asfaltu – możliwość objazdu), roboty zakończą się w połowie października br.

* Realizacja prac uzależniona od warunków atmosferycznych.
DRUKUJ
POBIERZ