Rozbudowa al. Jana Pawła II

Od połowy maja br. trwają prace związane z rozbudową al. Jana Pawła II. Roboty realizuje deweloper – w ramach swojej inwestycji (niedrogowej) przebuduje ok. 300 m odcinek ulicy (jezdnia i torowisko) na wysokości przystanku tramwajowego AWF. Do tej pory prace toczyły się w zakresie jezdni, teraz czas na torowisko.

 

Przebudowany zostanie układ drogowy wraz z kolidującą infrastrukturą, wybudowany lewoskręt (w kierunku Politechniki Krakowskiej), chodniki i ścieżka rowerowa. Powiększone zostaną perony tramwajowe. Koszt realizacji prac pokrywa deweloper, który buduje w pobliżu akademik.

Zgodnie z harmonogramem prace torowe deweloper zaplanował od lipca do połowy września br. Będzie jednak dokładał wszelkich starań, aby zakończyć je już na początku września. W ramach prac przebudowany zostanie: tor A (ok. 80 m) w kierunku Nowej Huty oraz tor B (ok. 115 m) w kierunku ronda Mogilskiego. W związku z pracami – od 29 czerwca br. – zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku TAURON Arena Kraków Wieczysta – Rondo Czyżyńskie. Szczegóły w osobnym komunikacie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie.

Cały czas toczą się prace związane z rozbudową drogi – obowiązują miejscowe zawężenia. Całość prac związanych z rozbudową al. Jana Pawła II na tym odcinku będzie realizowana do końca września br.

 

DRUKUJ
POBIERZ