Remont wiaduktu nad ul. Okulickiego wkracza w kolejny etap

Od połowy kwietnia br. trwa remont wiaduktu w ciągu ul. Mikołajczyka nad ul. gen. Leopolda Okulickiego. Do tej pory nie wpływał na organizację ruchu, jednak z uwagi na realizację prac bezpośrednio nad jezdnią, od 10 do 23 lipca zostaną wprowadzone zmiany.

W związku z pracami zaplanowanymi bezpośrednio nad jezdnią i koniecznością ustawienia rusztowania – od soboty, 10 lipca (godz. 7:00) zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu – na ul. gen. Okulickiego będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W ciągu dnia ruch będzie kierowany ręcznie (w godz. 6:00-20:00), z kolei w nocy oraz weekendy za pośrednictwem sygnalizacji świetlnej. Zmieniona zostanie lokalizacja przejścia dla pieszych (przeniesione w okolicę przystanku autobusowego “Kupały”). Piesi w czasie prac po stronie zachodniej (od strony ronda Piastowskiego) będą poruszać się po obecnym chodniku, z kolei w czasie prac po stronie wschodniej (od strony ronda Hipokratesa) po wyznaczonym przejściu w zieleńcu. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 12 lipca. Taka organizacja będzie obowiązywać do piątku, 23 lipca (godz. 17:00).

W ramach remontu wiaduktu naprawione zostaną przyczółki obiektu, gzymsy, miejscami wykonane zostanie zabezpieczenie antykorozyjne, wymieniona też będzie dylatacja w kapach chodnikowych, na fragmentach wyremontowany zostanie chodnik. Koszt to ok. 700 tys. zł. Pace potrwają do końca sierpnia br.

 

 

DRUKUJ
POBIERZ