Remont skrzyżowania ul. Jasnogórskiej, Gaik, Ojcowskiej

W poniedziałek, 19 lipca rozpocznie się remont tarczy skrzyżowania ul. Jasnogórskiej, Gaik, Ojcowskiej. W związku z pracami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu – zostaną one wprowadzone wcześniej, w nocy, z piątku na sobotę (z 16 na 17 lipca).

Drogowcy wyremontują tarczę skrzyżowania ul. Jasnogórskiej, Gaik, Ojcowskiej, prace rozpoczną w poniedziałek, 19 lipca. W pierwszej kolejności roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku centrum miasta (od strony ul. Gaik) – w tym czasie ruch dwukierunkowy będzie prowadzony jezdnią w kierunku Olkusza. Ruch pojazdów oraz komunikacji miejskiej z ul. Ojcowskiej zostanie poprowadzony objazdem – ul. Chełmońskiego. W drugim etapie – ruch dwukierunkowy na jezdni w kierunku centrum (od strony ul. Ojcowskiej). Ul. Ojcowską na wprost będą mogły się poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej. Wjazd i wyjazd z ul. Gaik będzie prowadzony specjalną przełączką. Remont potrwa do końca lipca.

Po zakończeniu robót drogowych – wprowadzone zostaną zmiany w stałej organizacji ruchu – ich celem jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Lepszy będzie wyjazd z ulic podporządkowanych Gaik i Ojcowskiej. Dodatkowy pas ruchu zostanie wyznaczony dla kierunku Olkusz-Kraków i Kraków-Olkusz – o szczegółach nowej organizacji ruchu można przeczytać TUTAJ.

DRUKUJ
POBIERZ