Remont Nowohuckiej – wymiana nawierzchni na jezdni południowej

Remont ulicy Nowohuckiej rozpoczął się na początku lipca br. Prace są prowadzone na odcinku od mostu Nowohuckiego do skrzyżowania z ul. Saską. W niedzielę, 2 sierpnia br. rozpocznie się wymiana nawierzchni na jezdni południowej.

Ulica Nowohucka – na odcinku od mostu do skrzyżowania z ul. Saską – zyska nową nawierzchnię. Drogowcy zakończyli prace brukarskie, teraz czas na wymianę nawierzchni na jezdni południowej – w związku z pracami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu. Prace na jezdni południowej (kierunek Czyżyny – od skrzyżowania z ul. Saską do mostu) rozpoczną się w niedzielę, 2 sierpnia br. ok. godz. 24:00 i potrwają do poniedziałku, 10 sierpnia br., w tym czasie:

  • jezdnia południowa ulicy Nowohuckiej zostanie zamknięta – ruch pojazdów odbywał będzie się po jezdni północnej – po jednym pasie w każdym kierunku.

Dodatkowo, w nocy z 7 na 8 sierpnia br. oraz w nocy z 10 na 11 sierpnia br. realizowane będą prace związane z wymianą nawierzchni na tarczy skrzyżowania z ul. Saską (od strony jezdni południowej). Od poniedziałku, 10 sierpnia br. drogowcy ruszą z wymianą krawężników na jezdni północnej. W związku z robotami będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu – miejscowe połówkowe zamknięcia jezdni (na długości ok. 150 m). Wymiana nawierzchni na jezdni północnej planowana jest w drugiej połowie sierpnia br.

Całkowity koszt prac to ok. 3,6 mln zł. Zakończenie remontu pod koniec sierpnia br. Remont ulicy Nowohuckiej realizowany jest w cieniu prac jakie obecnie toczą się na samym moście Nowohuckim.

DRUKUJ
POBIERZ